Субота, 27 Квітня, 2024

“Харків космічний”: подорож у Всесвіт

Космос завжди приваблював людину своєю красою та порядком. Харківський планетарій є одним з найбільших у світі. Він запрошує у захопливу подорож просторами неба. Це місце, де переплітаються реальність і фантастика, земне та небесне. Тут кожен може відчути себе дослідником космосу, зануритися в дивовижний світ астрономії та відкрити для себе таємниці Всесвіту. Далі на kharkov-future.

Музей “Космосу”

На початку XX століття, будівля планетарію слугувала “домом молитви”, а у 1957 році, від перших днів роботи, в ньому були створені освітні астрономічні гуртки для різних вікових категорій. У 2008 році, в будинку планетарію відкрився музей “Космосу”, основна його мета – розповісти історію розвитку людства, яка можливо не буде обмежена однією планетою. 

Музей “Космосу” займає невеликий простір. Сектори розділені за трьома напрямками: історія, археологія й астрономія; космонавтика та астрономія; уфологія.

В певному сенсі музей є унікальним, оскільки присвячений не лише космонавтиці, але й уфології, яка займається спостереженням та збором даних про непізнані летючі об’єкти. Всі експонати створені на основі свідчень очевидців, існують і записи “контактерів” з представниками інших цивілізацій. Крім того, в музеї є дані про “аномальні” зони на нашій планеті, де закони фізики перестають діяти. Серед експонатів представлені макети телескопів Галілея, знімки NASA, уламки метеоритів, моделі “летючих тарілок” та безпосередньо фігури прибульців. Інопланетяни вигдядають щирими, один з них навіть тримає букет. Уваги заслуговують і земні предмети, які побували у космосі, наприклад, бритва “Харків” космонавта Васютіна. 

Малий та Зоряний зали планетарію

У 2011 році, в Харківському музеї-планетарії був відкритий Малий зал з віртуальним телескопом, який дозволяє ближче роздивитись космічні об’єкти. В ньому застосовують проєкційні прилади, які відтворюють сяяння зірок, сонячну систему, метеорний дощ і багато іншого. 

В Малому залі проходять зустрічі астрономічного гуртка.Теми лекцій мають широкий спектр, від Античності до новітніх наукових даних. Саме жителі Давньої Греції почали Всесвіт називати “космосом”, тобто “порядком”. Неймовірно цікаву лекцію можна прослухати про те, я один з останніх лазерних ефектів використовують для роз’яснення взаємодії між речовиною та антиречовиною під час раннього етапу еволюції Всесвіту. У кіноклубі “Сінемаріум”, можна переглянути фантастичні фільми. 

В Зоряному залі є можливість “подорожувати” в космосі. Під куполом розташований апарат “Планетарій”. Його пульт має вигляд керма космічного корабля. 

В Зоряному залі є обсерваторія. Людина здатна на власні очі, без спеціального спорядження, побачити понад п’ять тисяч зірок. Однак лише поза містом. У самому Харкові через штучне освітлення, можливо побачити кілька сотень. Натомість телескоп планетарію оптично збільшує небо в 375 разів. Тут можна спостерігати деталі місячної поверхні, як-от кратери або гори, розгледіти кільця Сатурна, Марс, або Юпітер. 

Обсерваторія харківського планетарію пропонує спостерігати не лише за небом, але й насолодитися чудовим краєвидом на місто.

Варто відзначити, що 23 об’єкти в нашій Сонячній системі, 8 кратерів на Місяці, Марсі та Венері та 15 малих планет отримали назви на честь видатних жителів Харкова.

Планетарій у Харкові неодноразово брав участь у всесвітньо відомій акції “Ніч у музеї”. В рамках події демонструвалися фільми на космічну тематику у 3D форматі. 

До Харківського музею-планетарію приходять, щоб знайти відповіді на питання про походження Всесвіту та місце людини в ньому. Відчути, що наша планета – лише крихта в безмежному небесному просторі. Космос приховує ще чимало таємниць, а перед наступними поколіннями стоїть завдання їх розгадати.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.