Вівторок, 18 Червня, 2024

Топ місць, де у Харкові навчають майбутніх ІТ-спеціалістів

Складно пояснити, чому останніми роками серед охочих опанувати IT більшість обирає навчання на курсах, в академіях та школах. Можливо, тому що до вищих навчальних закладів зазвичай йдуть одразу після школи. А якщо рішення пов’язати своє життя з програмуванням приходить вже у більш зрілому віці, то вступ до університету здається занадто важливим кроком. Або ж це пов’язано з тим, що опанувати професію на курсах обіцяють в середньому за рік, а у вишах доведеться навчатися мінімум чотири роки. У будь-якому разі кількість харківських приватних закладів, де навчають майбутніх ІТ-спеціалістів, стрімко зростає. Кожен містянин може обрати собі найкраще місце для навчання: за вартістю, розташуванням, перспективами працевлаштування, відгуками про менторів. Далі на kharkov-future.

“Lemon.school”

ІТ-школа “Lemon.school” є лідером серед багатьох інших приватних навчальних закладів Харкова. Свою історію вона почала у 2016 році, коли була відкрита її перша філія та створений навчальний хаб. Тоді у школі одночасно могли зібратися 300 осіб. 

У 2017 році ІТ-школа вже навчала студентів за 8 курсами для програмістів. З її стін вийшли понад 750 освічених фахівців. За декілька років кількість курсів збільшилася до 20, а в команді працювали майже 36 викладачів. Період найбільшого розвитку закладу припав на 2020 рік, коли карантинні обмеження вплинули на кожного харків’янина, проте школа змогла перелаштуватися на дистанційний формат навчання та прийняти ще більшу кількість учнів. З 2021 року “Lemon.school” почали відкриватися в Дніпрі, Києві та Одесі. А за умови віддаленого навчання до школи можна було записатися взагалі з будь-якої точки світу. 

У школі є курси за спеціальностями: дизайн, маркетинг, розробка управління. Що стосується програми для розробників, то тут вони можуть опанувати курс тестування (QA), front-end (HTML, CSS) та back-end.

На відміну від багатьох інших шкіл, “Lemon.school” пропонує ще перед початком навчання підписати договір, що за умови дотримання всіх навчальних процесів, після отримання сертифіката про закінчення школи, рекрутинговий відділ допоможе учням скласти резюме та пройти першу співбесіду. Ще однією з переваг школи є те, що викладачами в ній працюють виключно співробітники великих ІТ-компаній. Сучасна молодь завжди має претензії до викладачів університетів, що навчають бізнесу, хоча самі його не мають. Отже, з викладачами у приватній школі такого не буде, оскільки вони навчають суто з власного досвіду.

“Hillel”

Школа для програмістів “Hillel” радо бере до себе на навчання як маленьких учнів, так і вже дорослих. Вона була заснована у 2012 році, проте перша харківська філія була відкрита у 2017 році. Станом на лютий 2023 року у Харкові було дві ІТ-школи “Hillel”.

Свою популярність навчальні заклади отримали завдяки маленьким групам учнів. Як запевняють засновники школи, у таких класах викладачу легше працювати, розповідати матеріал. Учням до вподоби те, що вони можуть ставити питання та звертатися за допомогою незалежно від своїх однокласників. Крім того, шкільною програмою передбачений відеозапис уроків. Особливою перевагою це стало для вже дорослих учнів. Навіть якщо з певних причин вони пропускають заняття, то потім без проблем можуть самостійно наздогнати матеріал.

Інновацією “Hillel” стала служба підтримки учнів. Кожен з них має доступ до чату з телеграм-ботом школи, який у найшвидші терміни обробляє скарги від вихованців. Таким чином, у школі постійно працюють над налагодженням комунікації між викладачами та учнями, вдосконаленням навчального процесу та багатьох інших організаційних питань.

“IT Friends”

Школа програмування “IT Friends” займається освітою маленьких харків’ян, що планують стати програмістами. Вік учнів у школі від 7 до 17 років. Для них навчальна програма розроблена так, що майбутні програмісти навіть не замислюються над тим, що вони навчаються. Їхні уроки більше схожі на захопливу гру. За майже десять років існування школи її встигли закінчити сотні дітей. 

Шкільна програма передбачає опанування багатьох курсів. Дітям віком від 7 до 8 років пропонують курс “IT Beginner”, в рамках якого навчають правил поводження за комп’ютером, знайомлять з офісними програмами та мовами програмування. Ті учні, що вже старше, можуть обрати серед наступних напрямів: “Scratch”, “Програмування на Python”, “Web програмування”, “Створення ігор” та інших.

Дитяча ІТ-школа дає набагато більше можливостей, ніж базові знання з розробки та програмування. Додатково кожен учень має доступ до хабу, розташованого на базі школи, де вивчають англійську мову. Лекційні заняття супроводжуються інтерактивами, де діти вчаться не тільки розуміти, а й говорити іноземною мовою. 

Для того, щоб у дитячому колективі панувала дружня атмосфера, викладачі часто організовують екскурсії, розважальні майстер-класи та тематичні свята.

“Ukrainian IT school”

Харківська ІТ-школа “Ukrainian IT school” пропонує містянам сучасний підхід до програмування. Саме приміщення школи оснащене найсучаснішим обладнанням, що створює приємну атмосферу для навчання. Це суттєво відрізняє приватну школу від традиційних комп’ютерних класів у більшості державних шкіл. Оскільки навчальний заклад знаходиться в самісінькому центрі Харкова, то до нього зручно добиратися з будь-якого куточка міста.

Навчатися до цієї ІТ-школи приходять початківці та вже досвідчені фахівці. Програмістам без досвіду достатньо спочатку отримати базові знання, щоб мати підґрунтя для подальшого розвитку. Вже освічені ІТ-спеціалісти записуються на курси до “Ukrainian IT school” з метою поглибити свої знання та покращити навички. 

Як і в інших престижних ІТ-школах тут не забувають про різноманітні бонуси:

  • можливість провести онлайн-консультацію зі своїм викладачем у будь-який час;
  • консультація та додаткові заняття з HR-менеджером;
  • доступ до відеозанять навіть після закінчення курсу;
  • безкоштовні заняття з англійської мови.

“Source IT”

“Source IT” – ще одна компанія, що зібрала багато позитивних відгуків від харків’ян. Протягом багатьох років викладачі школи займаються освітою початківців та вже досвідчених IT-спеціалістів. Понад 70% їхніх випускників отримали запрошення на роботу з великих IT-компаній, таких як “X1 Group”, “PLarium”, “EPAM Systems”, “Sigma Ukraine” та багатьох інших. Це пов’язано з тим, що школа має домовленості з деякими компаніями про рекомендації щодо найкращих учнів, junior-фахівців. 

Програма “Source IT” розрахована на три категорії співпраці: з новачками, обізнаними фахівцями та ІТ-компаніями. Початківці можуть закінчити курси з основ програмування, Java, Java Android, JavaScript, тестування, рекрутинг, інтернет-маркетинг та розробка. Для тих ІТ-спеціалістів, що вже працюють, є тренінги soft skills (розвиток навичок з управління), курс Java та QA automation. А ІТ-компанії звертаються до “Source IT” для того, щоб домовитися про корпоративні тренінги та навчання, підбір персоналу, консультації з HR-менеджером, безкоштовне тестування потенційних співробітників.

На базі школи викладають тільки ті фахівці, що мають вищу освіту в галузі інформаційних технологій та багаторічний досвід роботи в компаніях.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.