Субота, 27 Квітня, 2024

Безкоштовні IT-курси для харків’ян

IT-курси дають підґрунтя кожному, хто робить перші кроки у світ комп’ютерних технологій. Вони допомагають за лічені місяці отримати базові знання та почати рухатися у напрямку до омріяної роботи. Вартість курсів залежить від багатьох факторів: насиченість навчальної програми, престижність освітнього закладу, професіоналізм викладачів і т. д. Проте є чимало проєктів, що допомагають увійти в IT-сферу безкоштовно, щоб підтримати розвиток галузі, або на благодійницьких засадах. Такі ініціативи є і в нашому місті. Харківські IT-школи закликають бути осторонь самонавчання, а краще спробувати отримати перший досвід безкоштовно та від фахівців. Далі на kharkov-future.

Більшість харківських IT-курсів вже давно проходить в онлайн-форматі. Звісно, що вже говорити за додаткове навчання, коли навіть школи та університети протягом багатьох років працюють у дистанційному режимі. Проте це аж ніяк не впливає на якість освіти для того, хто має жагу до знань.

“Logos IT Academy”

“Logos IT Academy” – відома українська IT-академія, що працює з 2011 року. Протягом цього часу повз її наставництво прийшли понад 38 000 студентів, 70% з яких одразу були працевлаштовані. Вона має декілька філій у Києві, Львові та Харкові. Власники академії ставлять собі за мету виростити в Україні покоління освічених IT-фахівців, новаторів та винахідників, аби вони представляли нашу країну на високому технологічному рівні. Оскільки не всі талановиті люди мають можливість заплатити купу грошей для того, щоб почати свій розвиток в IT, “Logos IT Academy” регулярно пропонує на вибір пройти безкоштовні курси з введення у світ програмування. 

Харків’янам академія надає онлайн-навчання, що триває протягом 5 днів за наступними спеціальностями:

  • “Основи програмування”;
  • “Основи веброзробки”;
  • “Основи тестування”;
  • “Основи Python”;
  • “Основи UA/UX дизайну”.

Заняття проходять тричі на тиждень у другу зміну, з 19 до 20:30. Зареєструвавшись, кожен студент отримує доступ до особистого кабінету та телеграм-чату, де будуть відбуватися консультації та комунікація з менторами. Після проходження безкоштовного базового курсу учень отримає відповідний сертифікат, а також знижку на реєстрацію в наступних курсах. Крім того, на кожному з проєктів ведеться рейтингова система заохочень, де найкращі студенти отримують подарунки від академії. 

Безкоштовна програма підготовки frontend-фахівців для переселенців

Періодично програма розвитку ООН спільно з урядом Японії фінансують проєкти навчання у сфері IT серед переселенців. Групи студентів збирають у Харкові та Запоріжжі, проте на онлайн-уроки можна приєднатися з будь-якої точки країни.

Уроки проводить компанія “GoIt”. Викладачі пропонують студентам протягом 4 місяців опанувати нову професію в IT – frontend-розробник. Перед реєстрацією вони розповідають про безкоштовну програму від “GoIt”, знайомлять з основами frontend-розробки, процесом навчання та розповідають, які документи потрібно зібрати для того, аби отримати запрошення на курс. Проте в рамках цієї програми вже є певні вимоги до потенційних учнів: довідка про облік внутрішньо переміщеної особи, обов’язкові базові знання з англійської мови та вдале проходження співбесіди. По закінченню навчання “GoIt” обіцяє студентам крім вміння самостійно створювати сайти, підготувати резюме для полегшення майбутніх пошуків роботи, а також допомогти знайти перше завдання на фрілансі або принаймні стажування в IT-компанії. 

Обов’язково перед початком курсу компанія проводить інформаційну зустріч офлайн. У Харкові місцем цієї традиції став коворкінг “Нове місце”, що розташований у торговельно-розважальному центрі “Французький бульвар”. 

Онлайн-інститут “Projector Foundation”

Ще один просвітницький IT-проєкт фінансується урядом Японії спільно з онлайн-інститутом “Projector Foundation”. Він абсолютно безкоштовний, проте тільки для жінок, що мають статус внутрішньо переміщеної особи та безробітні. Відповідно на участь у ньому зазвичай реєструється багато харків’янок.

Проєкт розрахований на набуття професійних навичок та підтримку кар’єрного розвитку для українок, що досягли повноліття. До себе на курси онлайн-інститут бере 1000 жінок. Середня тривалість навчання складає 3-4 місяці. На вибір представлено чимало перспективних спеціальностей у сфері IT, де кожна жінка може обрати те, що їй до душі:

  • “Mobile apps design”;
  • “Graphic design beginning”; 
  • “Web design beginning”;
  • “Python beginning”;
  • “IT project management”; 
  • “Golang beginning” та інші.

Зареєстрована учасниця матиме змогу обрати лише один курс. Для того, щоб стати частиною команди, потрібно мати рівень англійської не нижче Intermediate та написати мотиваційний лист. Судячи з назв курсів, ми можемо припустити, що під час навчання можна отримати вступні та базові знання в IT, проте для того, щоб шукати роботу потрібно буде докласти ще багато зусиль. Наприклад, можна буде розглянути варіант самонавчання.

Стипендії від платформи “Prometheus”

У січні 2024 року освітня платформа “Prometheus” анонсувала відкриття стипендій для 1000 громадян, що так чи інакше постраждали внаслідок бойових дій. До цього списку потрапили і мешканці Харкова та області. 

IT-курси для українців були розроблені спільно з партнерами “GlobalLogic”, “Ciklum” та іншими фахівцями цієї галузі. Ці організації запевняють, що і так складно порахувати скільки українців втратили роботу через повномасштабне вторгнення. Хтось з них протягом двох років війни втратив свої навички, а хтось вирішив будувати життя спочатку. І оскільки в нашій країні варто розвивати IT-сферу, то великі компанії мають сприяти залученню нових фахівців.

Стипендія розрахована на такі освітні програми:

  • “Java Beginner”;
  • “Frontend. Базовий курс від Ciklum”;
  • “Тестувальник QA Manual”;
  • “Тестувальник QA Auto”;
  • “UX/UI Design Basic”;
  • “DevOps та Kubernetes. Практичний інтенсив”.

За умовами проєкту на стипендію можуть претендувати наступні категорії населення: громадяни, що втратили роботу через війну; громадяни, чиї домівки постраждали внаслідок бойових дій; ветерани війни, а також члени їхніх сімей; внутрішньо переміщені особи.

Курс “IT Fundamentals for Ukrainian Switchers”

Курс “IT Fundamentals for Ukrainian Switchers” запустила американська IT-компанія “EPAM”. Свій проєкт вони організували спільно з Міністерством цифрової інформації України. Його виникнення, як і більшості інших сучасних IT-ініціатив, було пов’язане зі зростанням попиту на IT-спеціальності після початку повномасштабного вторгнення. Програма повністю адаптована для початківців. 

Навчання відбувається протягом 8 тижнів та передбачає 120 годин занять. Вони будуть частково розраховані на самостійне опанування матеріалу, проте щотижня в окремі дні будуть проходити зустрічі з українськими IT-фахівцями. Перший базовий модуль присвячений основам комп’ютерної інженерії, другий передбачає розподіл студентів за спеціалізаціями хмарних технологій, розробки та тестування. Кожна з частин курсу передбачає вже впевнене володіння англійською мовою.

Після проходження курсу “IT Fundamentals for Ukrainian Switchers” студенти отримають сертифікати, проте за бажанням можна буде продовжити платну частину навчання, що дозволить більш поглиблено опанувати професію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.