Четвер, 24 Жовтня, 2024

Корисні поради щодо вибору бойлера для дому чи квартири

Водонагрівачі використовуються в більшості українських будинків, оскільки централізоване гаряче водопостачання може бути відсутнім навіть у великих населених пунктах. Їх також використовують у разі сезонної профілактики чи перебоїв у роботі системи. Вибір бойлера залежить від кількох факторів, про які розповідаємо у статті.

Тип бойлера

Можна виділити дві основні категорії:

  1. Накопичувальний (водонагрівач із баком). Такий пристрій нагріває воду та зберігає її теплою в резервуарі. Підходить для постійного використання гарячої води (душ, ванна).
  2. Проточний. Прилад нагріває воду в міру її проходження через пристрій. Він компактний і не вимагає багато місця, але споживає більше електроенергії, особливо для нагрівання більших обсягів.

Зазвичай для регулярного використання вибирають бойлери накопичувального типу. Ви можете купити водонагрівач, якщо потребуєте постійного доступу до гарячої води в побуті. Проточні моделі хороші для короткострокового застосування, наприклад, нагрівати рідину в крані офісу.

Об’єм бака

Цей показник є актуальним для накопичувальних бойлерів. Зазвичай рекомендується:

  1. для однієї людини достатньо бойлера на 30–50 літрів;
  2. для сім’ї з 2–3 осіб підійде модель на 50–80 літрів;
  3. для великої родини (4+ особи) краще взяти бак на 80–150 літрів.

Рівень потужності

Для проточних бойлерів важлива висока потужність, оскільки вона безпосередньо впливає на швидкість нагрівання. Зазвичай це 5-27 кВт, причому чим вища потужність, тим швидше нагрівається вода. Зі зростанням показника збільшується і витрата електрики, а також ціна приладу, тому важливо визначитися з оптимальним поєднанням ціна-якість. Для накопичувальних водонагрівачів потужність варіюється від 1 до 3 кВт, залежно від розміру бака та класу пристрою.

Матеріал бака

Зазвичай трапляються такі варіанти:

  1. недорога, але кропітка у догляді емальована сталь;
  2. триваліша і стійкіша до корозії нержавіюча сталь з відповідною вартістю;
  3. склокерамічний шар з оптимальним поєднанням ціни та якості.

Тип встановлення

Найчастіше для будинку або квартири купують вертикальні бойлери, які розміщуються в просторі для стель і значно економлять місце, особливо в невеликих ванних кімнатах. Горизонтальні моделі також підходять для встановлення під стелею або в нішах, якщо висота стінок у приміщенні невелика. Проточні бойлери можуть бути настінними або монтувати під мийкою. Також на сайті Алло в Харкові представлені великогабаритні підлогові водонагрівачі з вигідною ціною.

Додаткові особливості

Вибирайте бойлери з високим класом енергоефективності (від A+): вони споживатимуть мінімум електроенергії у довгостроковій перспективі. Плюсами стануть регулятор для точного налаштування температури, захист від перегріву, накипу та корозії, магнієвий анод та керамічна оболонка ТЕНу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.