Субота, 27 Квітня, 2024

Будинок зі шпилем-одне з семи архітектурних чудес Харкова

Харків- це місто в яке вміло вплетені як старовинні споруди, так і цілком собі нові хмарочоси. Багатьох це місто вражає з перших секунд і це не дивно. У Харкові величезна кількість місць куди можна і потрібно сходити, але мова сьогодні піде про одну з найбільш незвичайних будівель, а саме про будинок зі шпилем, пише kharkov-future.com.ua.

Історія будинку зі шпилем

Будинок зі шпилем- назва будівлі часів сталінської забудови. Дана будівля знаходиться в самому центрі Харкова, буквально на площі Конституції і є однією з визначних пам’яток Харкова.

Житловий комплекс починає свій шлях в далекому 1950. За його зведення береться Харківський турбінний завод. Спочатку будівля зводилася для співробітників. Креслення створив архітектор П. І. Арешкін в стилі радянського класицизму.

Через 4 роки будівництво семиповерхової частини будинку з одинадцятиповерховою вежею було завершено.

Через 13 років, коли до правління прийшов Микита Хрущов було закінчено зведення дев’ятиповерхового крила, в якому було розміщено нове поштове відділення. В архітектурному плані дана дев’ятиповерхова забудова не має жодної архітектурної ваги, так як Хрущов боровся “з архітектурними надмірностями”.

У будинка зі шпилем була ще одна назва, а саме “Книжковий світ”. Таке ім’я будівля носила завдяки однойменній книгарні, яка займала весь перший поверх з 1950 по 1990 роки. Магазин з часом зменшував свою площу, поки в 2010 не був закритий назавжди.

Архітектурна цінність

Будинок зі шпилем можна помітити на всіляких листівках, магнітиках і тому подібних сувенірах. Але чому він так приковує увагу перехожих? Як мінімум багатьом він нагадує інші відомі будівлі, як максимум це унікальна в своєму роді суміш архітектурних стилів.

Іноземці, які приїжджають подивитися на унікальний будинок відзначають його схожість з київським кінотеатром “Дружба”, хтось знаходить подібність з МГУ, а хтось з Емпайр-стейт-білдінг. І дійсно ввечері при відповідній освітлюванності будівля здається зовсім іншою. Це вражає багатьох туристів.

Також можна згадати, що Хрущов добудовував частину будівлі, хоча будівництво починалося при Сталіні. І хоча окремо хрущовської крило не представляє з себе чогось цінного, але в сукупності це дає як мінімум погляд збоку на кардинально різне бачення світу правителів тих часів.

Ну і на останок будинок, як вже було сказано раніше, вміло поєднує в собі різні стилі. У сталінському ампірі можна побачити ампір епохи Наполеона Бонапарта, класицизм, а також бароко. Мало того що будівля само по собі намагається об’єднати в собі стільки стилів, так будується воно гармонійно з площею та вулицями навколо. Цей ансамбль неодмінно призводить всіх туристів в захват. Будинок зі шпилем не просто намагається бути окремим острівцем архітектури по серед безликих вулиць. Будинок і його оточення вміло вписано в місто. Це створює “Вау” ефект з перших секунд і не відпускає поки це диво у полі зору.

У 2008 Харків проводив як раз таки конкурс “Сім чудес Харкова”. Будинок зі шпилем зайняв почесне шосте місце. І до цього дня він радує багатьох туристів і харків’ян. Це одне з перших місць в Харкові, яке необхідно відвідати і зробити кілька фотографій на тлі цього прекрасного архітектурного витвору.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.