Четвер, 28 Березня, 2024

Beketov House – House of Scientists

Місць у Харкові з досить довгою та цікавою історією дуже багато. Ці місця розкидані по всьому місту. Кожному такому місцю є що розповісти. Різна історія створення, різні архітектори та різні цілі, тому кожна будівля по-своєму унікальна. Але є в Харкові будівля, яка дуже важлива для всього міста. Це дуже відомий будинок важливого культурного діяча міста Харкова. Пройшло досить багато часу, але воно не стоїть без діла і до сих пір допомагає розвиватися Харкову. Що ж давайте поринемо трохи в історія знаменитого Beketov House – House of Scientists і зрозуміємо, в чому його особливість! Далі на kharkov-future.

Історія пам’ятки

Перш ніж розповісти про сам будинок, варто сказати про його колишнього власника, а саме Бекетова Олексія Миколайовича. Олексій Бекетов був відомим харківським архітектором кінця XIX століття. Він розробляв свої креслення для багатьох міст України. Так будівлі, які він спроектував, можна знайти в самому Харкові, Києві, Алушті, Сімферополі, Донецьку та Макіївці. Загалом особистість була по-справжньому знаменитою. Що ж для цієї досить відомої людини в 1900 році звели прекрасний будинок в стилі неогрецького класицизму, який через буквально 25 років, а саме в 1925 переробили в будинок для всіх вчених.

У первозданному вигляді будинок проіснував аж до 1960-х років. Саме в ті роки місцева влада вирішує провести повний капітальний реставраційний ремонт будинку. У момент цієї перебудови відновили унікальні художні розписи в деяких залах, вирішили завезти повністю нові меблі до всіх кімнат, а також вдихнули зовсім нове життя вітражам, що тут і досі стоять.

Чому будинок Бекетова є таким унікальним?

Варто спершу відзначити, що цей будинок є найулюбленішим місцем для зустрічі творчих еліт Харкова та мандрівників. Це просто одна з найунікальніших знахідок, яка всіх вражає своєю архітектурою та внутрішнім інтер’єром.

Beketov House є найяскравішим представником архітектури ХІХ століття. У Харкові більш оригінальної пам’ятки архітектури того часу, напевно, неможливо знайти. Усю стелю будівлі, а також головну залу та прекрасний плафон розписала досить відома людина М.Уваров, камін був прикрашений чудовою ліпниною, їдальню було прийнято рішення розписати у старовинному слов’янському стилі, а зайнявся цією роботою відомий художник М.Пестриков. Кабінет великого архітектора Бекетова вирішили повністю обробити міцним різьбленим дубом. Цю кімнату з рештою будинку з’єднують дерев’яні сходи з різьбленими дубовими поручнями, які освітлюються просто величезним вітражним вікном. І це ще не все. Праворуч від входу на другому поверсі раніше була прекрасна лоджія, антаблемент якого підтримували три каріатиди. Над вікнами першого поверху є багатофігурні горельєфні вставки. На другому поверсі колонади іонічного ордера. Навколо цієї будівлі було розбито чудовий садок, який тепер є об’єктом природно-заповідного фонду Харкова. Сам сад звичайно і так прекрасний, але в ньому є одна цікава особливість, а саме старовинний дуб. На секунду вік цього дуба становить понад 200 років. Цей сад багатьма вважається чи не найкращим місцем у місті.

Що дуже круто для багатьох людей, так це те, що вхід в Beketov House – House of Scientists є абсолютно безкоштовним для всіх. Можна вільно заходити та виходити, навіть слова ніхто людині не може сказати. Тому абсолютно всі можуть насолодитися прекрасною пам’яткою XIX сторіччя. До цієї прекрасної пам’ятки архітектури можна дістатися на метро, вийшовши на станції під назвою “Архітектора Бекетова”. Прийти сюди варто абсолютно всім, адже від одного виду даної будівлі перехоплює подих. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.