Четвер, 25 Квітня, 2024

Найцікавіші музеї Харкова та області

Іноді вихідні дні хочеться провести з користю та отримати порцію нової інформації. У таких випадках можна почитати книгу, подивитися документальний фільм або ж поїхати в музей: самостійно, з сім’єю або з друзями. У цій статті зібрано шість різноформатних музеїв, потрапивши у які ви точно отримаєте порцію інформації та нові враження. Далі на kharkov-future.

Історичний музей

Харків, вул. Університетська, 5

Цей музей — справжній провідник в історію Харкова та області. Під його дахом зібране ціле життя одного прекрасного міста, яка демонструється фотографіями, полотнами, архітектурними спорудами та знайденими на розкопках експонатами різних років і століть.

Свій початок історичний музей бере у 1920-му році, коли відомий український історик та академік Микола Сумцов відкриває першу експозицію. У ті часи це місце носило іншу назву — Музей Слобідської України імені Григорія Сковороди. Саме з 1920-го року почалася активна збірка колекцій та розширення території. На сьогоднішній день в музеї є чотири виставки: первісне суспільство, феодалізм, капіталізм і радянських часів.

Музей сексуальних культур світу

Харків, вул. Мироносицька, 81 А

Перший на території СНД музей такого формату було відкрито у Харкові і сьогодні це єдиний в Україні музей, де показано розвиток історії сексуальних відносин.

Дане місце було створено в 1999-му році представниками кафедри сексології та медичної психології Харківської медичної академії післядипломної освіти. У музеї є 12 залів, де представлені різні експонати, в тому числі з приватної колекції завідувача кафедри медичної академії.

Художньо-меморіальний музей І. Ю. Рєпіна

Чугуїв, вулиця Рози Люксембург, 8

Даний музей знаходиться не в межах міста, а в Харківській області в місті Чугуїв, де раніше жив зі своєю сім’єю Ілля Юхимович Рєпін (з жовтня 1876 по вересень 1877 року).

Невеликий будинок-музей знаходиться в будинку часів війни на колишній вулиці Микитинської (зараз — Рози Люксембург). Усередині представлено дуже багато об’єктів часів життя Рєпіна в Чугуєві. Маленькі, але інформативні експозиції на території будинку розповідають про дитячі роки художника і нагадують про те, як тісно його життя було переплетено з Україною як в юнацтві, так і на протязі всієї іншої життя.

Музей Аптека

Харків, вул. Воскресенська 19

Аптека знаходиться на перетині вулиць Воскресенської і Греківській вже як сто років і зберігає в собі цілу історію, адже всередині зібрано до двох з половиною тисяч експонатів різних часів. У музеї-аптеці можна знайти старі книги з рецептами, баночки і флакони з фірмовими мітками, екзотичні настойки, а також інструменти для створення ліків. Все це наочно демонструє, як фармацевти і аптеки створювали препарати в дореволюційний і пост воєнний час.

Колекцію збирали протягом 20 років. Доступною для громадськості вона стала після того, як Ігор Трутаев, директор хімфармзаводу «Червона Зірка», виставив її на загальний огляд.

Музей космосу

Харків, пров. Кравцова, 15

Музей, який буде однаково цікавий як дорослим, так і дітям. На території Харківського планетарію знаходиться безліч експонатів, які розповідають і про стародавніх астрономів Єгипту, і про перший політ Гагаріна до космосу, і про те, як розвивалась космонавтика за часів уже незалежної України.

Багато експонатів під дахом планетарію присвячені ракетобудування, так як Харків — це один із основних центрів ракетобудування не тільки в Україні, але й всього СНД.

Музей кави

Харків, вулиця Кооперативна, 6/8

Похід в Музей кави —  це приємне дозвілля для дорослого і мандрівка у цілий новий світ для дитини. Тут можна все розглянути і помацати руками, а також отримати нову інформацію: про походження кави, про її міксологію, про те, яку користь має еспресо і чому відповідальність за смачну каву в закладі лежить на плечах бариста.

В даному музеї доступні екскурсії в трьох форматах:

  • індивідуальні (до 5 осіб);
  • групові (від 5 чоловік);
  • екскурсії з майстер-класом (ви маєте можливість спробувати себе в ролі бариста і приготувати улюблений кавовий напій).

Харківський морський музей

вул. Дружин Мироносиць, 13

У Харкові немає моря, але є людина, що відома як справжній фанат морських глибин. Олександр Якименко —  саме він надав свою частину колекції для створення музею, де на сьогоднішній день представлені точні міні-копії дуже відомих вітрильників і кораблів.

Величезний плюс морського музею в тому, що всі експонати можна помацати руками, а також подивитися всередину військового корабля. Ще в музеї є гравюри, старовинні документи і карти, а частина цих скарбів —  з архівів королівського товариства Великобританії.

Потрапити в музей можна на групову екскурсію, де набирають групу до шістдесяти чоловік.

До кожного з музеїв Харкова та області ви можете дістатися на громадському транспорті та провести корисне дозвілля спільно з близькими у найближчі вихідні. Надсилайте статтю друзям та обирайте разом пункт відвідування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.