Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Історія коворкінгу і кращі коворкінги Харкова

Коворкінг-центр – це простір або колективний офіс, у якому кожен може орендувати робоче місце на кілька годин, цілий день або місяць. Такий формат організації робочого простору використовують багато фрілансерів та представників інших спеціальностей. Деякі віддають перевагу коворкінгу для самостійної роботи, інші – для колективної. Коли коворкінги з’явилися у Харкові, і наскільки популярними вони стали серед мешканців нашого міста? Далі на kharkov-future.

Історія харківських коворкінгів

Перший коворкінг або “гнучкий офіс” у світі з’явився у 2005 році у США. Місцевий підприємець організував офіс з робочими місцями, які могли орендувати усі охочі на короткий термін. Ідея була настільки успішною, що найближчими роками по всьому світу відкривалися сотні коворкінгів. В Україні перші офіси такого формату почали з’являтися у 2009 році, а широку популярність набули з 2015 року.

Одні з перших коворкінгів відкривалися саме у Харкові. І те, що вони мали попит, було не дивно. У цей час у місті значно збільшилася кількість працівників сфери IT. Багато хто з них мав можливість працювати в офісах IT-компаній, але дехто вибирав віддалений формат роботи. Спочатку коворкінгами у Харкові користувалися переважно айтішники та фрілансери.

Ситуація змінилася з початком пандемії COVID-19, яка торкнулася нашого регіону в 2020 році. Багато компаній переводили співробітників на віддалену роботу, при цьому далеко не всі мали можливість створити відповідне робоче місце в домашніх умовах. Тоді міські коворкінги стали ще більш затребуваними, і в них все частіше можна було зустріти не лише айтішників, а й представників інших спеціальностей.

Хто ще користується коворкінгами у Харкові?

Коворкінги підходять тим, хто потребує робочого місця, потрапивши у форс-мажорні обставини. У таких випадках зазвичай потрібна короткострокова оренда. Робоче місце можна зайняти на кілька годин чи днів. Також у коворкінгах є спеціальні пропозиції для тих, кому робоче місце потрібне на місяць або більше.

Ще коворкінги затребувані серед маленьких компаній, колектив яких складається з 2-5 осіб. Зазвичай кожен із них працює з дому, але періодично співробітникам доводиться зустрічатися разом, щоб розв’язувати робочі питання. Раніше для цього обирали кав’ярні, ресторани чи інші схожі заклади, але атмосфера в них мало схожа на робочу. У коворкінгу зосередитися на роботі набагато легше.

Приватні особи та невеликі компанії Харкова вибирають коворкінги за доступну вартість та комфорт. Ці сучасні офіси виглядають стильно, оснащені всією необхідною технікою та робочими девайсами. Крім того, не потрібно вирішувати питання, пов’язані із прибиранням та обслуговуванням – ці моменти перебувають у компетенції адміністрації коворкінгу.

Коворкінги, які обирають харків’яни

У Харкові коворкінги відкриваються у різних районах міста. Вибрати відповідний варіант можна враховуючи зручність розташування та свої потреби. Улюбленими коворкінгами харків’ян стали:

  • “Harbor Space”. Коворкінг для творчих людей, що знаходиться у центрі Харкова (найближча ст.м. “Площа Конституції”). Відвідувачі “Harbor Space” вибирають його за затишок і креативний дизайн – у такому середовищі легко втілювати в життя свої творчі ідеї і почуватися добре. У коворкінгу є все, що може знадобитися протягом робочого дня – робочі зони, кімната для переговорів, кухня і навіть душ.
  • “Branch”. Просторий коворкінг, де організовано близько 100 робочих місць, розташований біля ст. м. “Ботанічний сад”. Орендувати місце в ньому можна погодинно або оплатити цілий день. Для постійних відвідувачів є можливість оформити оренду на фіксоване місце – це буде вигідніше ніж оплачувати щодня.
  • “Fabrika”. Один із перших коворкінгів, що з’явилися в нашому місті. Родзинка закладу – це зона відпочинку на даху, з якої відкривається чудовий краєвид на центральний район Харкова. Коворкінг “Fabrika” знаходиться за адресою: вул. Благовіщенська, 1.
  • “Wednesday”. Це коворкінг або бізнес-простір, оформлений таким чином, що він нічим не відрізняється від звичайного офісу. Тільки ось перебувають у ньому не співробітники однієї компанії, а фрілансери, айтішники, студенти – ті, хто працює чи вчиться віддалено. Адміністратор “Wednesday” стежить не лише за чистотою, а й за вологістю повітря, що забезпечує комфортне перебування.
  • Антикафе “7/9”. Частина закладу – це коворкінг, який складається з робочих місць, а також зони для проведення тренінгів, майстер-класів та інших навчальних заходів. Саме антикафе стало одним з улюблених місць для відпочинку у харків’ян. Тому багато хто при відвідуванні закладу спочатку розв’язує робочі питання, а потім весело проводить час і відпочиває.

Після повномасштабного вторгнення РФ, яке почалося у лютому 2022 року, деякі “гнучкі офіси” відкрилися завдяки благодійним фондам. Вони призначені для переселенців чи харків’ян з особливими потребами. Загалом попит на коворкінги у Харкові збільшується з кожним роком, тому в місті постійно з’являються нові заклади такого формату.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.