П’ятниця, 29 Березня, 2024

Проект «Нове село» розпочинає роботу на Харківщині: як це буде?

Проект реалізують у селищі Козача Лопань. Розвивати території, які межують з РФ стали нещодавно. Олександр Скакун, який є керівником ОДА, заявив про те, що це покращення умов життя – пріоритетне. Населення буде розуміти, що проживання в Україні більш комфортне, а для цього потрібні зміни. Більше на сайті kharkov-future.com.ua.

Старт інноваційного проекту “Нове село” у Харківській області розпочинається з Козачої Лопані, цей населений пункт знаходиться дуже близько до кордону з РФ та Україною.

Досвід прийматимуть у села Шульгинка, де раніше запроваджувалися інновації. У селі мешкає 2000 мешканців. Побудовано ЦНАП, де населенню доступно понад 100 видів адміністративних послуг. Центр створювався за допомогою USAID.

Центр обладнаний тренінговою зоною, є власний кінотеатр, працюють конференц-зали, відкриті секції з 3D-моделювання та курси освоєння ПК для новачків. Тут також є електронна бібліотека.

У селі є всі необхідні об’єкти інфраструктури: служба доставки “Нова пошта”, аптека, поліція, супермаркети, дитячі майданчики, сквери.

Олександр Скакун зміг ознайомитися з тим, як працюють всі відділення Центру для забезпечення послуг та дозвілля мешканців. Наталія Петренко, яка є головою Шульгинської громади, поділилася своїм досвідом, як вдалося залучити до співпраці міжнародні фірми, а також українських бізнесменів та власників фермерських господарств.

Завдяки тому, що сільські громади мають землі, існує потенційна можливість виробляти власну продукцію. Сільська громада не може бути збитковою.

Сучасні Центри у селах розвивають привабливість територій. Довгий час на розвиток сіл ніхто не звертав уваги, а сьогодні у сільських жителів з’явилася можливість отримати якісні послуги на місці та культурно провести дозвілля.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.