П’ятниця, 26 Квітня, 2024

15 найцікавіших місць Харкова

Харків сповнений цікавими місцями, пам’ятниками та пам’ятками архітектури, які варто побачити не тільки туристам, а й самим харків’янам. “kharkov-future.com.ua” пропонує вам познайомитися з 15ю найвідомішими та найцікавішими місцями у Харкові.

  • Будинок зі шпилем

Будинок зі шпилем розташований у центрі міста, недалеко від метро “Площа Конституції” і входить до списку Семи чудес Харкова. Це житловий будинок, побудований у стилі сталінського ампіру. Будинок зі шпилем – це не просто будівля, а повноцінний житловий квартал, що складається з семиповерхового будинку і одинадцяти поверхової вежі. Будівництво основної частини будинку було завершено в 1954 році. І саме завдяки шпилю на даху вежі будинок і отримав свою неофіційну назву. Увечері будівля підсвічується різноколірними прожекторами, надаючи споруді неймовірно красивий вигляд та виділяючи її ще більше.

  • ХНАТОБ

Стара будівля театру була розташована на вулиці Римарській і побудовано у 1829 році, зараз там розташована Харківська філармонія. У новій будівлі на вулиці Сумській, напроти Дзеркального струменю, розташовані зали для глядачів на 400 та 1500 місць. Спочатку планувалося зробити зал на 4000 чоловік з величезною сценою, на яку можна було б вивозити навіть військову техніку. Театр планували закінчити за “п’ятирічку”, але будівництво виявилося занадто витратним і процес заморозили. І загальний процес будівництва з п’яти років розтягнувся аж на 21 рік. Будівля Харківського національного академічного театру опери та балету будувалася з 1970-го по 1991-й рік.

  • Дзеркальний струмінь

Дзеркальний струмінь є одним з головних символів Харкова. Розташований він у центрі міста на вулиці Сумській, прямо навпроти ХНАТОБу. Фонтан був відкритий в 1947 році і з тих пір усі очільники міста дбають про цю пам’ятку. Сидячи у сквері за струменем, можна спостерігати сотні туристів та молодят, які фотографуються на тлі цієї пам’ятки.

  • Сад Шевченка

Верхня частина Саду Шевченка стала ландшафтним парком, а нижня – Ботанічним садом. Спочатку сад називався “Університетським”, а перші дерева в ньому посадив засновник ХНУ Василь Назарович Каразін. Сам сад розташований між ХНАТОБом та Площею Свободи, на вулиці Сумській.

Верхня частина саду – сквер з фонтанами, тротуарами та різними пам’ятниками. Тут можна побачити Пам’ятник Т.Г. Шевченку, скульптуру футбольного м’яча, а також пам’ятник Архангелу Михаїлу. Прямо у парку знаходиться один з входів до Харківського зоопарку, а також відоме всім харків’янам найстаріше в місті кафе “Кристал”, відкрите ще в 1960м році.

У нижній же частині саду розташувався Ботанічний сад Харківського національного університету, дельфінарій і “Каскад”. Каскад раніше був фонтаном, який відкрили до 300-річчя міста. Фонтан вдавав із себе довгі сходи, по яких текла вода. Уздовж нього можна спуститися з Саду Шевченка до вулиці Клочківської. У 2016 році його вирішили реконструювати і вже у 2019 році харків’яни побачили новий “Каскад”, змінений в процесі масштабної реконструкції саду Шевченка. Фонтан перетворився в гранітні сходи, по яких більше не тече вода.

  • Площа Свободи

Площа Свободи знаходиться, як і більшість головних визначних пам’яток, в самому серці Харкова – на вулиці Сумській. За своїми розмірами вона входить у Топ-7 майданів світу. Навколо площі знаходяться: Держпром, два корпуси Харківського державного університету імені В.Н. Каразіна, Харківська ОДА, Готель “Харків” і нова будівля готелю “Kharkiv Palace”.

Саме тут щорічно ставлять головну ялинку міста, каток і проводять новорічний ярмарок. Також на площі часто проходять різні концерти, ярмарки, свята. А у 2008 році саме в Харкові група Queen дала концерт і поставила свій особистий рекорд: на заході одночасно перебувало близько 350 000 чоловік! Це абсолютний рекорд не тільки для площі Свободи, а й для самої групи, адже за 40 років свого існування цей концерт був наймасштабнішим в їхній кар’єрі.

  • Держпром

У 2018 році будівлі Держпрому виповнилося 90 років. Держпром, по своїй суті, є однією з найбільш колосальних харківських будівель. Тільки вдумайтеся: загальна площа забудови становить більше 10 000 квадратних метрів, а висота з урахуванням телевежі – 108 м. У будівлі 9 під’їздів і 12 ліфтів, 7 з яких функціонують ще з самого початку експлуатації будівлі! І все це було зведено всього за 2.5 року зусиллями понад 15 000 харків’ян.

Знаходиться він на площі Свободи, між корпусами Харківського національного університету. Держпром є одним із символів міста і також входить до списку Семи чудес Харкова. Серед харків’ян іноді можна почути приказку: “Якщо ти не бачив Держпром, то ти не був в Харкові”.

  • Площа Архітекторів

Площа Архітекторів з’явилася в Харкові в 1995 році, разом з відкриттям станції метро “Архітектора Бекетова”. У 2003 році на площі відкрили пам’ятник закоханим, а в 2009 відкрили на ній макети “Семи чудес Харкова”, які можна побачити там щодня. На площі встановлено мініатюри Держпрому, Дзеркального струменя, Покровського, Благовіщенського й Успенського соборів, будинку зі шпилем і пам’ятнику Тарасу Шевченку.

Площа Архітекторів знаходиться всього у декількох хвилинах від Дзеркального струменю і ХНАТОБу, прямо біля спуску в метро до станції “Архітектора Бекетова”.

  • Саржин Яр

Місцеві жителі іноді ще називають його “Шатилівським джерелмо”. Варто відзначити, що це дійсно природний яр – балка довжиною близько 12-ти кілометрів. Раніше там густо росли дерева і це місце більше нагадувало ліс. Зараз же на території яру звели цілий парк: проклали доріжки і тротуари, обладнали і висвітлили їх. І якщо раніше тут можна було максимум просто набрати води з джерела, то зараз це місце можна відвідати для відпочинку всією сім’єю. У Саржиному Яру можна також займатися спортом на великих майданчиках, купатися у крижаній купелі або навіть займатися риболовлею і зловити справжню форель в спеціально обладнаному для цього місці.

Яр межує з територією нового ботанічного саду, розташованої по вулиці Отакара Яроша. Площа саду складає близько 36 гектар, вхід на його територію безкоштовний. Також в Саржиному Яру бере свій початок Харківська канатна дорога.

  • Харківська канатна дорога

Харківська “канатка” проходить між ЦПКіВ ім. Горького і Саржиним Яром. Її довжина становить 1387 метрів, а максимальна висота становить 26 метрів над землею. Весь маршрут можна проїхати за 18 хвилин. За цей час ви встигнете насолодитися мальовничими краєвидами парку Горького, Лісопарку та Шатилівки.

До речі, спочатку канатна дорога була зроблена не в якості розваги, а як транспорт, який з’єднав би вулицю Сумську і Павлове Поле, адже відкрита вона була до того, як відкрили станцію метро “Ботанічний сад”, а саме в 1971 році. І спочатку використовували її саме працівники заводів, щоб дістатися на роботу. А коли зелену гілку метро почали подовжувати і відкрили станцію метро “Ботанічний сад”, “канатка” стала більше розвагою, аніж транспортом. Покататися в різнокольорових кабінках можна в будь-який день року, крім 1-го січня, з 10.00 до 19.00.

  • Парк Горького

Центральний парк культури і відпочинку імені Горького в Харкові – один з найбільших розважальних майданчиків не просто Харкова, а України. На території є кінотеатр “Парк”, численні атракціони, “Дитячий парк”, “Екстрім парк”, Розважальний центр ну і звичайно найвище колесо огляду. Висота колеса становить 55 метрів і це найвище колесо огляду в Україні. З нього відкривається неймовірний краєвид на місто. Вхід в сам парк безкоштовний, а атракціони оплачуються у касах по тарифу.

У парку Горького завжди багато людей. Його люблять діти і дорослі, адже парк дуже гарний і зелений: всюди посаджені дерева і різні квіти. А також в парку часто проводяться різні заходи, шоу та концерти, на яких виступають місцеві творчі колективи та аніматори.Саме у парку Горького бере свій початок дитяча залізниця.

  • Дитяча залізниця

Історія дитячої залізниці в Харкові починається в 1940 році. Її довжина становить трохи більше 3-х кілометрів. Мала залізниця з’єднує парк Горького з Лісопарком. Але найголовніше – на дорозі можна не тільки кататися в якості пасажира. Тут готують майбутніх провідників і машиністів. Діти вивчають ази роботи в залізничній сфері не тільки в теорії, а й на практиці: водять поїзди, перевіряють квитки і тд. Сезон на Малій Південній починається 1-го травня і триває до 31го жовтня. І щороку на відкритті Дитячої залізниці збираються сотні сімей, щоб покататися на потязі по вузьких коліях.

  • Feldman Eсopark

Feldman Ecopark є сумішшю ландшафтного парку, зоопарку та рекреаційної зони. Загальна його площа – понад 140 га. Вхід до парку безкоштовний, так само як і всі альтанки, дитячі майданчики і навіть катання дітей на поні. Біля входу в парк розташована виставка раритетних авто і велика стоянка на 500 машин. У самому ж парку можна познайомитися з великою кількістю тварин і птахів, а також подивитися на красиві дерева і квіти. Серед жителів екопарку: різні види екзотичних папуг, приматів, рептилій і хижих котячих. Доречі, на території Екопарку є контактний зоопарк, де під чуйним контролем персоналу дозволяється гладити і годувати тварин: в основному поросят, кіз і овець.

Пройшовши через практично весь екопарк можна вийти до альтанок з мангалами, якими можна безкоштовно скористатися, щоб посмажити шашлики і посидіти великою компанією. А недалеко від альтанок розташоване озеро і пляж, куди багато харків’ян приїжджають скупатися в жарку погоду.

Щорічно в Feldman Ecopark приїжджає понад 1 500 000 відвідувачів, щоб відпочити і помилуватися чудовою природою і фауною. Люди повертаються сюди знову і знову, отримуючи задоволення від відвідування.

  • ЄрміловЦентр

ЄрміловЦентр – це центр сучасного мистецтва. Створений він з підтримкою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, його випускників та викладачів, і названий на честь видатного харків’янина – художника Василя Єрмілова. Його роботи лягли в основу не тільки сучасного українського, а й світового дизайну. Зарубіжні мистецтвознавці називають Єрмілова одним з кращих дизайнерів свого покоління. На території центру постійно проходять виставки та експозиції. Головна мета і ідея ЄрміловЦентру – популяризація сучасного мистецтва серед населення.

Сам центр був відкритий не так давно: 22 березня 2012 року, на день народження монументаліста і представника українського авангарду Василя Єрмілова. І з тих пір там постійно проходять виставки, які можуть відвідати всі бажаючі.

  • ЛандауЦентр

ЛандауЦентр – навчальний центр при ХНУ імені В.Н. Каразіна. Він був створений в 2014 році. Головна місія центру – зробити молоде покоління трохи ближчим до науки. Крім виставок і експозицій в центрі є також навчальні курси за такими напрямками: “Кібернетика”, “Робототехніка”, “Python”, “3D-моделювання”, “Тестування ПЗ”.

У виставковому ж залі відвідувачі можуть працювати з обладнанням, ставити різні досліди, знайомитися з наукою ближче.

  • Стадіон Металіст

Загальна площа об’єкту становить 7 гектарів. Сам стадіон має 44 сектори і може вмістити до 40 000 чоловік. Остання реконструкція стадіону почалася в 2007 році і з 2009 року він перебуває в тому стані, в якому ми можемо спостерігати його до цього дня. Стадіон і його касовий павільйон занесені до Реєстру культурно-національної спадщини України. Сам стадіон був відкритий ще в 1926 році. На момент будівництва старий стадіон вважався одним з кращих в Радянському Союзі. Після будівництва він пережив кілька реконструкцій. Нова ж будівля займає третє місце у списку найкращих стадіонів України після Київського та Донецького стадіонів і, крім усього іншого, входить до списку кращих стадіонів Європи.

Харків сповнений цікавих місцями і навряд чи одного дня вистачить, щоб подивитися їх усі. Місто вмістило у собі величезну кількість історичних пам’яток, парків і просто цікавих місць. Але саме з цього списку варто почати своє знайомство із першою столицею.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.