П’ятниця, 29 Березня, 2024

Національний меморіальний комплекс “Висота маршала І.С. Конєва”

Комплекс, який у свій час був наступальною точкою битви, під керівництвом маршала Конєва, наперекір переваги з боку противника, і наступальний характер дій – війська гітлерівської коаліції залишили місто. З цієї точки вирішувалася доля не тільки міста Харків, а й усій країни. Завдяки відчайдушним і сміливим солдатам, та стратегії керівництва була здобута перемога. Через кілька десятків років – місце стало символом Харкова, для проведення заходів, присвячених до 9 травня. Починаючи з початку 2000-х, меморіал належить до національного надбання України. Наразі, комплекс обладнаний усіма необхідними зручностями для відвідувань. Досліджуємо історичне місце, а також розберемося, як цей комплекс був зіткненням бойових дій на kharkov-future.com.ua.

Доля меморіального комплексу і який слід височина залишила в ході війни

Серпень 1943 року, округ нинішнього Дергачівського району, в той час на цьому місці розташовувалися забудовані селища, але ні в одному будинку не було мешканців, у зв’язку з приходом армії нацистів. Іван Степанович Конєв приймає рішення про нічний наступ на Харків. Зваживши всі можливі результати, маршал розуміє можливу кількість втрат при настанні, але вибору не залишається, бо звільнення Харкова дасть стратегічну перевагу для звільнення України від загарбників. Підготувавши знаряддя, і надихнувши в солдатах бойовий дух, маршал і інші керівні особи будують план наступу, з усіма наслідками, що випливають. Давши наказ про початок операції, війська Червоної армії рушили на штурм. Бій ішов понад 12 годин, меморіальний комплекс справив великий вплив на результат перемоги, завдяки своєму розташування і височини, щодо міста.

Історична довідка про І.С. Конєва

Іван Степанович вже з малих років був загартований у бойових битвах. У хлопчика бачили сміливість і відвагу, і водночас в Івані була здатність аналітично і тверезо мислити. З початком Великої вітчизняної, Конєв керує 19-ою армією. У більшості битв у Івана Степановича була повна відсутність переваг у вигляді кількості військової техніки, провізії й досвідчених офіцерів. Але маршал знаходив в собі сили не здаватися і здобувати перемоги, виявляючи свою кмітливість з почуттям відповідальності. 1943 – рік визволення Харкова. В цей час Конєва призначають командиром військ з назвою «Степовий фронт». Участь в харківському звільненню є однією з найбільш значущих перемог в біографії Івана Степановича.

Меморіал в наші дні

Комплекс вже пройшов кілька реконструкцій та проведених будівельних робіт по поліпшенню місця. Поруч з меморіалом знаходиться велика стоянка, а якщо ви вирішите відвідати місце ввечері, то на такий випадок було встановлено сучасне освітлення. Меморіал служить не тільки, як споруда, а як місце пам’яті воїнам і визволителям Харкова. Поруч з меморіалом знаходиться музей, в якому регулярно проходять виставки. Відвідавши комплекс, ви розширите картину про важку долю людства того часу. Чим більше ми розуміємо страшну картину тієї війни, тим спокійніше ми будемо жити в нинішній час.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.