Багато туристів їздять тільки в центральні міста України. Це є їхньою великою помилкою, адже по шляху в місто, можна зустріти безліч пам’яток. Харків в цьому плані не став винятком. Багато хто пропускає величезну пам’ятку цієї області, а саме Шарівський палац. Так чим цей замок зможе здивувати тих хто все ж таки зважиться їхати в саме місто не відразу? Давайте дізнаємося його історію і особливість разом з kharkov-future.com.ua.
Історія замку
Будівлю звели в селищі Шарівка, яке знаходиться під Харковом. В кінці XIX століття маленьке село в околицях було у володінні Ольховських, які і вирішили звести тут свій маєток.
За часів цих самих поміщиків був популярний неоготичний стиль і звичайно ж вони звели маєток саме в такому стилі.
У 1860 дана будова передається новим власникам (за однією з версій програно в карти). Новими господарями виявилися Гебенштрейтерам, які відразу ж взялися за зведення на найвищому пагорбі замок з величезними терасами, а також починають його прикрашати рослинами з різних країн.
Всього лише через 21 рік маєток набуває Леопольд Кеніг. Ця людина носила прізвисько цукровий король (з-за безлічі заводів по виробництву цукру). Тож не дивно, що у замка є неофіційна назва “цукровий палац”. Кеніг почав ще більше відбудовувати будинок. Він витрачав всі гроші на удосконалення паркової зони і палацового комплексу.
Кеніг настільки був одержимий будівництвом замку, що навіть зніс пару будинків місцевих жителів і змусив їх переселитися в інше місце, заздалегідь їм куплене. Люди його за це дуже не любили. У будь-якому випадку так він розширив територію цієй прекрасної споруди і створив нове село в 2 км від колишнього.
У 1917 імення перейшло у володіння влади, а в 1925 уряд створив санаторій для туберкульозників.
Поки маєток використовували для лікування хворих на туберкульоз палацово-паркова зона не реставрувалася через що вона прийшла в повний занепад.
Що з замком зараз?
Так чи вціліло щось до сьогоднішнього дня? По правді сказати не так вже й багато всього збереглося. Є деякі елементи декору, багата ліпнина, розписані платформи. Багато що було втрачено, а щось було реставровано, але зі зрозумілих причин уже не виглядає як раніше.
Є і парк, де ростуть різні рослини. Ялини, липа, тополя, ясени, старовинні дуби і це далеко не весь список. Один з дубів росте тут цілих 600 років.
Можливо цього небагато, але велич від цього нікуди не поділася. Багато хто це розуміє як тільки бачать його з далека. Все тому що замок багатьом чимось нагадує замок з казки. Во істину величезний двоповерховий білокам’яний палац. У нього величезні вікна і балкони. З нього також відкривається чудовий вид. Будівлю стоїть відвідати особливо тим, хто любить казки, адже тут можна відчути себе принцом або принцесою. Так що не варто відразу їхати до Харкова, а краще заїхати і подивитися на дане чудо.