Понеділок, 7 Жовтня, 2024

Харківський морський музей

У Харкові є місця, які найчастіше відвідують усі приїжджі. Це і площа Свободи, і Французький бульвар, і Strelka Square, і ЄрмиловЦентр. Все це досить стандартний путівник Харковом. Але в Харкові є й місця, де люди досить рідко заходять. Одним з таких місць є наприклад Морський музей. Саме про нього і йтиметься далі у цій статті на kharkov-future.

Історія музею

Відкрито цей заклад не так давно, лише у 2009 році. Музей цілком і повністю присвячений суднобудуванню та мореплаванню, хоча Харків із цим не особливо пов’язаний. Саме тому музей не знайшов належної слави у людей, він їм просто здається таким, що не особливо вписується в антураж міста. Може це й так, але музей від цього менш цікавим не стає.

19 травня 2012 року проходила акція під назвою “Ніч музеїв”. Суть цієї акції досить проста. Усі бажаючі можуть відвідати музей у нічний час. Для гостей вів екскурсію Олександр Якименко. Ця людина є директором цього музею, касиром, а також ясна річ екскурсоводом. Але це не звичайний екскурсовод, який все читає з папірця, а неодноразовий призер чемпіонатів світу з судномоделізму, автор моделей кораблів. І навіть абсолютно всі моделі кораблів, які є у музеї він змайстрував сам.

У Харківському музеї всього є дві великі зали. Найголовнішою експозицією музею є приватна колекція Якименка. І якщо багатьом здається, що таку колекцію можна зібрати за рік чи два, то поспішаємо вас засмутити. Якименко, не дивлячись на весь його досвід у збиранні моделей кораблів, колекцію музею він збирав не одне десятиліття. Також дуже цікавим фактом є те, що майже всі експонати в музеї можна чіпати руками, крім самих моделей кораблів. Вони дуже тендітні і кожен дотик до них може стати для них останнім.

Також цікаво, що у 2017 році у Харківському літературному музеї відбулася дуже цікава презентація Карти музеїв Харкова. На цю карту було нанесено сім музейних установ, які знаходяться у самому центрі міста, що перебувають у пішій доступності один від одного. Як можна було вже зрозуміти Морський музей теж був включений до цієї цікавої карти.

Що можна побачити у Морському музеї?

У музеї окрім вже сказаних вище моделей кораблів, є безліч інших експонатів. Наприклад, тут є приклади того, як виглядали військові вітрильники XVII століття зсередини і як функціонувала палубна зброя на таких великих суднах. Також у музеї можна знайти моделі не лише старих вітрильників, а й перших підводних човнів. Тут представлена ​​форма для моряків різного періоду з різних куточків земної кулі. Можна знайти тут і документи, рукописи, карти та багато інших досить цікавих паперів про мореплавання різних часів. Фрагменти техніки, прилади навігації, різні сувеніри з далеких країн та фотоматеріали також присутні в музеї в досить великій кількості. Тут можна побачити справжній пароплавний гудок XIX століття, доторкнутися власноруч до такої ж справжньої корабельної ринди і зробити кілька фото у кашкеті моряка.

Загалом весь час у музеї проходить дуже швидко просто непомітно для багатьох людей. Про музей є виключно позитивні відгуки в інтернеті, як і про експонати, які просто вражають уяву, так і про чудового екскурсовода, який розповідає безліч цікавих морських історій. Діти, та й не тільки вони, вражені музеєм і залюбки хочуть повертатися до нього знову і знову. Хоча музей не найпопулярніший у Харкові, але заходячи до нього люди хочуть побути в ньому якнайдовше, тому спробувати в нього сходити варто абсолютно кожному.

У музеї можна бути як із групою, так і прийти приватно із сім’єю чи зі своїми друзями. Сімейний та дружній відпочинок тут особливо цікавий.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.