Субота, 18 Травня, 2024

Одне із семи чудес Харкова

Як і у багатьох містах України Харків також має сім чудес. І багато туристів, приїжджаючи сюди, дуже хочуть подивитися на найголовніші пам’ятки міста. Що це за дива? Назву вони мають пам’ятник Тарасу Шевченку, фонтан “Дзеркальний струмінь”, Благовіщенський собор, Держпром, Успенський собор, будинок зі шпилем та Покровський собор. Що ж саме в цій статті мова піде саме про фонтан “Дзеркальний струмінь”. Якою є історія цього місця? Чому саме це місце було обране як одне із харківських чудес? І що в принципі у фонтані “Дзеркальний струмінь” такого унікального? Далі на kharkov-future.com.ua.

Історія фонтану

Перш ніж розібрати історію фонтану, варто поговорити про історію цього місця. Цей фонтан насправді є каплицею, згадка про яку була ще далекого 1701 року. На цьому місці взагалі спочатку тут розташовувався цвинтар, а пізніше було збудовано і дерев’яну Мироносицьку церкву.

Вже в 1781 році тут на місці дерев’яної збудували кам’яну церкву, а в 1792 році через досить стрімке зростання міста цвинтар вирішують скасувати. До 1930 року церква дуже активно розширювали і за час свого існування прибудувала ще дзвіницю, її так само встигли повністю перебудувати та добудувати додаткові кімнати. Потім радянська влада вирішує знести її, але в місці церкви приймається рішення побудувати будинок “Театру масового музичного дійства”. На жаль, через перенесення столиці до Києва цей план залишився нереалізованим. Згодом влада вирішила створити тут тролейбусний парк.

Будівництво фонтану, який сьогодні є одним із харківських чудес, розпочалося ще далекого 1946 року. Саме тоді закрили тролейбусний парк і заклали сквер “Перемоги” з усіма улюбленим фонтаном, який зветься “Дзеркальний струмінь”. Хоча тоді він називався трохи інакше, а саме “Кришталевий струмінь”. Архітекторів, які розробили загальний план фонтану та скверу, звали А.М. Касьянов, В.І. Корж та А.С. Маяк.

Фонтан простояв у своєму первозданному вигляді цілих 60 років. Лише 2007 року на честь такого ювілею вирішують фонтан реставрувати. Тож 7 серпня 2007 року всі мешканці та туристи міста Харків змогли побачити оновлений фонтан. При реконструкції цього дива встановили 137 форсунок, 135 прожекторів та 2 спеціальні установки штучного туману. Усю чашу фонтану, яка вміщує на секунду 350 тонн води, обклали плиткою, а стіни облицьовували мармуром.

У 2015 також було проведено реконструкцію фонтану, але зовсім незначну. Тому сильно заглиблюватися, що там відбувалося не будемо. Єдине, що можна відзначити, так це те, що цього ж року завершилося будівництво Мироносицької церкви, яка тепер служить прекрасним фоном альтанки.

Відгуки про одне з харківських чудес

Фонтан “Дзеркальний струмінь” вважається одним із найкрасивіших місць у Харкові. Тому не дивно, що всі, хто побував там, висловлюють лише позитивну думку про дане місце. Абсолютно всі відзначають, що сквер зроблений з розумом і для людей. Є де посидіти в спекотний літній день і де прогулятися. Багато хто відзначає знову ж таки гарний вигляд Мироносецької церкви, хтось говорить про прекрасне підсвічування фонтану, комусь подобається доглянутість скверу, а в когось захоплює дух від величезного ведмедя, що світиться, у підніжжя фонтану. Загалом і в цілому кожен знаходить у фонтані “Дзеркальний струмінь” щось цікаве саме для себе. Щось завдяки чому багато хто з людей повертаються до фонтану знову і знову. Тому саме це місце і є одним з найпопулярніших у всьому місті. Тому саме цей фонтан являється одним із семи чудес величного Харкова!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.