Четвер, 25 Квітня, 2024

Архітектор, який зробив Харківський вид – Бекетов Олексій Миколайович

Харків був заснований в середині XVII століття, за цей час місто розширило свої кордони в 5 разів. Спочатку це було важко назвати містом, солом’яні дахи будинків, старі стіни будівель і нічим не примітне для того часу місце. Поступово, Харків міняв свій вигляд від сірого, не примітного міста в презентабельну, унікальну столицю, зі своїм стилем. Для того щоб надати Харкову новий вид, в будь-які часи працювали кращі і видатні архітектори, одним з таких архітекторів є Бекетов Олексій. На рахунку Олексія Миколайовича більше 50 робіт, деякі з яких і донині є кращими пам’ятками міста, пише kharkov-future.com.ua.

Життєвий шлях харківського архітектора

Майбутній архітектор був народжений в харківській родині. Батько був відомим академіком хімічних наук, мати займалася вихованням сина. Як і очікувалося, завдяки старанням батьків хлопчик вже з малих років показував свої високі інтелектуальні здібності.

Навчався хлопчик в приватній школі, після якої йде до училища, де навчається та пов’язує своє життя з професією архітектора. Після училища, Олексій Миколайович набирається нових знань, в Санкт-Петербурзі, закінчивши Академію мистецтв. Після поверненню до Харкова стає викладачем Харківського технологічного інституту.

Паралельно з навчальною діяльністю займається розробкою харківських споруд. Після успішно відбудованих будинків, архітектора запрошують на проектування до Криму, Баку, Катеринослава та інші багатонаселені міста того часу.

За свою викладацьку кар’єру – Олексій Миколайович виховав кілька професійних архітекторів, художників, лауреатів премій та інших талановитих діячів.

Видатні проекти Бекетова Олексія

Харківський оперний театр – один з найбільш значущих проектів архітектора. Будівля була спроектована на більш, ніж 2000 місць, але на жаль проект не був здійснений через початок війни. Але розробки Бекетова не пройшли даром, після закінчення війни архітектор нового покоління Миргородський Сергій Миколайович допрацював проект Бекетова і пустив його в життя. На даний момент харківський оперний театр входить в 20-ку кращих концертних залів України.

Ще одним з проектів, який не здійснився через війну, було будівництво нового Харківського університету. Доля проекту чекала того ж результату, що і з проектом оперного театру – сили Бекетова були не марні, і архітектори наступного покоління використовували напрацювання старшого.

Будинок вчених – колишнє помешкання Бекетова, яке в подальшому за наказом комітету почало використовуватися для наукової громадської діяльності. Будівля має престижний фасад, і багатий обробний стиль.

Театр ляльок – колишня будівля банківського призначення, який спроектував Олексій Миколайович. Будівля театру дуже сильно впливає на впізнаваність споруди, серед інших поруч розташованих споруд, а вся справа у власному стилі архітектурного проектування А. Бекетова.

Вплив архітектурного майстра на Харків

Бекетов Олексій Миколайович розробив проекти, які мають привабливий вигляд і до сьогоднішнього дня. Під його керівництвом, були навчені безліч талановитих архітекторів, які проектували споруди в різних куточках світу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.