Харків має багатовікову історію свого існування, місто терпів нескінченні руйнування і реконструкції своїх монументів, пише kharkov-future.com.ua. Якісь споруди залишилися лише у літописних згадках, а якісь були відтворені практично з повного нуля. Ми розглянемо одне з таких споруд – Мироносицьку церкву, переплетену місцевими легендами і домислами…
Історія виникнення
Точної дати зведення храму не відомо, але виходячи зі згадок – церква вже існувала в XVII столітті за околицями тодішнього міста (тепер це центр міста з відповідною вулицею). Спочатку храм являв собою ненадійне дерев’яна споруда, але з початку XVIII століття було прийнято рішення про перестроєне. Дерев’яна стара дзвіниця змінилася на міцну кам’яну, стіни були розібрані, але в середині століття реконструкція завершилася. Храм перебував у цьому стані протягом півстоліття, лише вже на початку XX століття були замінені дзвіниці на нові, з модою тих часів.
З приходом радянської влади, в березні 1930 року храм був підірваний по причині «не відповідному виду» і зведення на його місці театру, який поєднує в собі цирк і кінотеатр з залом, розрахованим на майже 5000 осіб. Але, забігаючи вперед проєкт залишився лише в планах. Цікавий факт: під час знесення храму верхівка дзвіниці ніяк не піддавалася руйнування, робітникам довелося власноруч розбирати останки. За повір’ями сам Господь не давав зруйнувати намолену споруду.
У 2015 році, була зведена нова церква, яку ми можемо побачити і в наші дні.
Легенди Мироносецької церкви
У часи перших реконструкцій церква, як і належало славилася дзвоном, він був виконаний з добірної, рідкісного каменя. Народ перший час приходив милуватися на церковний атрибут. Доставлення здійснювалася на декількох конях. За часів більшовиків, коли храм був підірваний, місцеві жителі молилися, стоячи на колінах, захищаючи разом з Господом історичне надбання.
В кінці 18 століття, коли церква стала кам’яною, будь-який бажаючий міг прийти сюди і помолитися. Тоді ж тут служив Протоієрей Яків Михайлович Голяховский, який згодом був членом єпархіального піклування духовного звання. Старожили розповідають, що у часи падання худоби, безпліддя у сімей, при відвідуванні храму і молитвам негоди йшли і не поверталися кілька поколінь вперед.
Чому не варто нехтувати відвідинами церкви
Храм має не легку долю, з великою історією і придбаними легендами. Незважаючи на те, що храм зведено повністю з нуля, місце на якому він стоїть було замолено з дня згадки. Виходячи з відгуків парафіян і відвідувачів церква має особливу атмосферу і енергетику в порівнянні з іншими місцевими храмами. Якщо ви маєте в запасі вільний час, то обов’язково відвідайте це місце. Як говорять багато, вийшовши звідти ви відчуваєте якісь приємні відчуття спокою й умиротворення.