Четвер, 23 Травня, 2024

Одне з семи чудес Харкова фонтан “Дзеркальний струмінь”

У Харкові напевно немає людини, яка б не знала про його сім чудес. Сім чудесних будівель з абсолютно різної історією, але по своєму прекрасних. Багато туристів, які приїжджають в місто першим ділом йдуть подивитися на ці споруди. “Дзеркальний струмінь” є не просто одним з чудес, а вже стала своєрідною візиткою Харкова. Яка ж історія у цієї прекрасної будівлі і чому вона так подобається не тільки туристам, а й самим харків’янам? Поговоримо про це далі на kharkov-future.com.ua.

Історія фонтану “Дзеркальний струмінь”

Передісторія у даного чуда досить цікава. Спочатку тут була Мироносицька церква повністю дерев’яна, згадка про яку вперше з’явилася 1701р. Після спорудження знесли і тут возвели кам’яну церкву. Простояла церква до 1930 і знищили цю споруду вже Радянська влада, яка хотіла звести тут “Театр масового музичного дійства”, де був би одночасно театр і цирк. Але проекту так і не судилося здійснитися, адже столицю перенесли до Києва і всі забули про цю ідею. Тому вирішили спорудити тролейбусний парк в 1930.

І зараз на місці “Дзеркального струменя” так би і стояв цей парк, але в 1940 в місто прибув перший секретар Компартії УРСР Хрущов. Виглянувши у вікно в кабінеті голови Харкова, він сказав що парк йому не подобається. В результаті цього тут вирішили побудувати “Дзеркальний струмінь” зі сквером.

У 1946р. вирішили взятися за зведення. Спочатку фонтан носив ім’я “Скляний струмінь”, а його ескіз створили архітектори А.С.Маяк, А.М.Касьянов і В.І.Коржом. Харківський “Дзеркальний струмінь” це повна копія такого ж фонтану в Кисловодську, правда там він носить ім’я “Альтанка”.

У 2007 до 60 річного ювілею створення його реконструювали. Фонтан обклали повністю плиткою. Були встановлені 2 установки штучного туману і 135 прожекторів.

Чому “Дзеркальний струмінь” такий особливий?

У фонтана просто прекрасний вид. Прожектори висвітлюють його різними кольорами. Це створює чудові картинки, які вражають людину з перших секунд.

Тут прекрасний і затишний сквер, в якому можна розслабитися і відпочити. За допомогою спеціальної програми фонтан створює чудові водні фігури, які виглядають дуже незвично. Влітку тут біля басейну включають воду, яка ллється рівно, що створює ефект дзеркала, тому фонтан і має таку назву.

Оточення фонтану теж показує відвідувачам прекрасну картину, якою захоплюєшся. Так перед самим фонтаном знаходиться майданчик з квітником. У темний час доби через кожні кілька секунд фонтан змінює свій колір і через це складається відчуття ніби альтанка горить різними яскравими квітами.

Це чудо потрібно відвідати абсолютно кожному і насолодитися цією красою. Адже хоч це і двійник “Альтанки”, але зі своїми особливостями і родзинками. Відвідавши це чудо Харкова один раз захочеться сюди повертатися знову і знову.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.