У Харкові є багато місць куди можна сходити: парки, сквери, пам’ятники видатним особистостям, та й незвичайних будівель предостатньо. Загалом все що є і в інших великих містах України і всього світу. Але Харків сам по собі досить старовинне місто і там не часто можна зустріти щось більш нове і свіже. Що ж скрипаль на даху якраз таки підходить для тих, хто хоче подивитися на сучасне мистецтво. Мало того дана сучасна скульптура вміло вплетена в старовинний антураж харківських будівель, пише kharkov-future.com.ua.
Історія скрипаля на даху
Дана скульптура створена з бронзи. Побачили її харків’яни не так давно, а саме в 2003. Створив її Сейфаддін Гурбанов. Він майже невідомий скульптор, але у нього виходить створювати щось прекрасне і скрипаль на даху тому підтвердження. Поставили дане чудо на даху будівлі на площі Конституції 18/2. Кажуть що скульптура створювалася по прототипу Юрія Башмета- видатного альтиста, диригента і громадського діяча.
Скульптура зводилася для підтримки творчого потенціалу міста. Так вона простояла 13 років надихаючи своїм образом багатьох творчих людей. У 2016 році її вирішують демонтувати. Це було зроблено з ініціативи одного із спонсорів її зведення. Говорили що це лише для лагодження самої скульптури, але зводити її назад на дах ніхто сильно не поспішав.
Тому в тому ж році мер міста почувши про демонтаж скульптури обіцяє, що скульптуру вони відновлять і вона буде продовжувати радувати, всіх любителів мистецтва і не тільки.
Так і сталося на початку наступного року, а саме в 2017 створюють точну копію початкової скульптури. Виготовляє її той же автор і встановлюють її в тому ж місці. Хоча автор і зізнався що скульптура трохи відрізняється від попередньої різними дрібницями, але здалеку вона виглядає точною копією попередньої, а про нюанси відомо тільки йому. І до цього дня будь-який бажаючий може насолодитися даною скульптурою і можливо зробити кілька фото на пам’ять.
Легенди і схожості з іншими скрипалями
Звичайно харківський скрипаль не єдиний у своєму роді. Так наприклад є схожий скрипаль в Голландії, але він вже пробивається з землі, а також в місті Одеса. Правда в Одесі даний пам’ятник присвячений літературному герою повісті О. Купріна “Гамбрінус”. У харківського ж скрипаля зовсім інша місія, а саме надихати людей творчості, та й розташовується він в незвичайному місці. Таке незвичайне місце дійсно створює вау ефект.
Легенд навколо скульптури ходить величезна кількість, але є серед них найпопулярніша і романтична. Подейкують що одного разу студент консерваторії закохався в дівчину і, щоб привернути її увагу вирішив забратися на дах і зіграти для неї на скрипці. І ось через стільки років він все ще грає для неї. А кожен хто почує звуки скрипки поруч з пам’ятником дуже добрий і має відкриту душу, а також може пізнати справжню любов.