Субота, 14 Вересня, 2024

Площа Архітекторів у Харкові

У Харкові є багато гарних місць для прогулянок. Парки, сквери, площі лише мала частина всього де можна спокійно, без зайвого шуму пройтися ввечері одному або з друзями. Але вони виглядають досить стандартно і дивують абсолютно нічим. Стандартні лавочки, гарні фонтани та чистий простір уже нікого не дивують. Людям уже хочеться чогось більшого. Не просто прогулянку у парку, а якусь цікаву і захоплюючу прогулянку. Щоб людина могла одночасно й розслабитися, й щось трохи повивчати. Що ж таким людям у Харкові на допомогу приходить Площа Архітекторів. Але що в цій площі Архітекторів такого особливого? Давайте розбиратися на kharkov-future з самого початку.

Коротка історія Площі Архітекторів

Цю площу вирішили відкрити у далекі 90-ті роки. Це сталося одразу після відкриття однієї зі станції Харківського метрополітену імені “Архітектора Бекетова”. 2003-го року тут місцевою владою встановлюється скульптура “Закоханим”. Цей фонтан є хлопцем і дівчиною в момент поцілунку і як уже можна було зрозуміти з назви уособлює любов. Але фонтан часто піддавався актам вандалізму, тому вирішується звести навколо пам’ятника фонтан. Все з того моменту залишилося незмінним, тому, приходячи сюди, можна також насолодитися і цим фонтаном. До речі, на той момент це місце не було площею, а лише мало статус майдану. Лише у 2009 році тут повністю все реконструювали і вже призначили статус “площа”.

Що таке площа Архітекторів?

Варто одразу сказати, що площа Архітекторів – одне з найцікавіших місць у всьому Харкові, яке точно необхідно відвідати всім любителям архітектури. Але й пересічному туристові це місце потрібно відвідати насамперед. Звідки взялася така порада? Все дуже просто тут розташовуються макети Семи чудес Харкова, виготовлені з білого мармуру і поміщені під броньоване скло. На них варто подивитися перед тим, як йти і оглядати оригінальні будівлі. Так людина матиме розуміння, де саме з усього цього різноманіття старовинних будівель знаходиться потрібна. Взагалі досвід з такими макетами дуже необхідний для багатьох, адже оббігти просто величезних розмірів будівлю і зрозуміти який був монументальний замисел архітектора, який побудував чудо, стає трошечки простіше. 

Крім Держпрому тут звичайно присутні також моделі старовинного Покровського собору (найостаннішою частиною Харківської фортеці, що вціліла до наших днів), Успенського собору з Олександрівською дзвіницею (яка вціліла, хоча була побудована ще в далекому XVII столітті), Благовіщенський собор (найбільший у всій Східній Європі собор ), пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, “Дзеркальний струмінь” та чудовий Дім зі Шпилем (величезна вежа у стилі сталінського ампіру).

Також на площі знаходиться Харківський Дім Вчених, який було збудовано у 1900 році за проектом дуже відомого, не лише у всьому Харкові, а й у всій Україні архітектора Олексія Бекетова.

Люди висловлюють лише позитивні відгуки про площу Архітекторів. Абсолютно всім подобається ідея розглянути улюблені повсякденні будівлі в мініатюрній формі. Сюди люди приходять як самі, так і з друзями, і з дітьми. Всі залишаються задоволенні, а що не менш важливо це те, що ніхто не бере ніякої плати за прохід на площу. Прийти і подивитися можна у будь-який час.

Площа Архітекторів є найсучаснішою та найцікавішою річчю у всьому Харкові. Вона показує, що харків’яни поважають історію свого міста, а також показує як вони сприймають пам’ятки архітектури. Можна навіть сказати, що Площа Архітекторів – це коротке, але дуже цікаве перше знайомство з величним та історичним містом Харковом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.