Вівторок, 18 Червня, 2024

Паяльник для пластикових труб – важливий елемент для установки водопостачання

Установка систем водопостачання та опалення з поліпропіленових труб потребує використання особливого паяльника. Інструмент для пайки представлений на ринку в широкому ціновому діапазоні. Але вибирати його потрібно з обережністю, так як неякісний прилад може не дати необхідної якості пайки що призведе до аварії в системі водопостачання. Досвідчені майстри використовують тільки перевірене і якісне обладнання. Купити такий паяльник для пластикових труб в інтернет магазині радіодеталей можна за найвигіднішими цінами.

Як вибрати паяльник для пластикових труб?

Підставка інструменту і його рукоять забезпечують комфорт і захищеність під час роботи. Опора звичайно досить громіздка, але так вона більш надійна. Важливо також пам’ятати про термостойкості ізоляції мережевого шнура.

Головними аспектами вибору зварювального апарату для ПП труб залишаються:

Температурний режим

Звичайна температура пайки дорівнює 260°С. При цьому нагріванні досягається важлива дифузія розплавлених площин складових, що з’єднуються. Високоякісні паяльники облаштовані чутливими мікропроцесорними термодатчиками, здатними підтримувати тривалий час задану температуру.

Потужність, від якої залежить швидкість нагріву

Спектр потужностей паяльників для ПП труб коливається від 500 до 2500 Вт. Для роботи з трубами невеликих діаметрів (до 32 мм) вистачає моделей, які споживають 700-1200 Вт. Найпотужніші двох режимні моделі оснащуються 2-ма тенами. 1-ий режим застосовується для маленьких труб, другий (2-2,5 кВт) – для пайки з’єднань з поперечником від 40 мм і вище.

3. Комплектація (типи насадок і додаткове оснащення)

Кейси і оснащення

Комплектація паяльного інструменту відрізняється в залежності від виробника. Прості інструменти продаються в базисному варіанті “solo” або ж “only” без чемодана. Стандартно оснащені паяльники комплектуються насадками 20, 25, 32 і 40 мм, підставкою і ключем.

Гарне оснащення з широкою комплектацією, усіма провідними насадками, труборізом, рівнем, рукавичками та спеціальними струбцинами для кріплення інструменту на різних поверхнях (наприклад борт ванни, дверна коробка і т.п.) дозволяє не тільки спростити роботу майстра, але і істотно зменшити час монтажу . Деякі моделі, крім того, мають, насадки для лагодження труб, що дозволяють впаивать заглушки діаметром 7-9 міліметрів.

Насадки

Високоякісні насадки завжди повинні бути необхідної товщини, щоб не піддаватися деструкції. Антипригарне покриття гарантує нагрів труби без прилипання до інструменту. Природно, це підвищує надійність з’єднання. При відсутності насадок відповідного діаметру в базовій комплектації паяльника їх можна купити окремо. Головне точно знати модель використовуваного приладу, так як багато виробників роблять насадки виключно під свої паяльники.

Цільове призначення, бюджет і виробники

Витрати на покупку інструменту повинні відповідати йому подальшому використанню. Недоцільно купувати потужний і габаритний паяльник для промислового використання, якщо планується всього лише невелика зміна труб в будинку.

У той же час домашні моделі російських і азіатських виробників ціною до 1000 грн підходять для повторюваного використання на невеликих обсягах.

Ходові бренди: Intertool, Dnipro-M, Витязь, Ворскла.

В середньому ціновому діапазоні, як правило, продаються більш якісні і надійні домашні і напівпрофесійні зварювальні апарати турецького, китайського і євро виготовлення. Відмінно показали себе інструменти Candan (Туреччина), Eltos (Німеччина), Зеніт (Україна).

Серед інструментів для професійного використання потрібно виділити чеський Dytron. Ціна апаратів вище 6000 грн, що звичайно чимало на сьогоднішній день, але він цілком відповідає даній категорії. Мікропроцесорне регулювання температури, високоякісна оснащення дають можливість використовувати подібний інструмент при монтажі на великих площах і будь-якої складності роботи.

Форма нагрівального приладу

За конструктивними відмінностями нагрівального приладу розрізняють паяльники для пластикових труб двох різних типів:

  • З плоским нагрівачем. Сама нагрівальна платівка має круглу або ж подібну на підошву праски форму. Чим більше товщина нагрівального елементу, тим стабільніше жар і менше теплопровідність паяльника в цілому. На платівці є отвори для монтажу насадок. При виборі паяльника важливо звертати увагу на те, яким методом нагрівальний елемент кріпиться до корпусу паяльника. Чим з’єднання надійніше, тим довше прослужить прилад.
  • Циліндричний нагрівач. Подібний інструмент краще використовувати для монтажу сантехніки та опалення в недоступних просторах, за формою він нагадує звичайну плойку. Потужність нагріву коливається від 700 до 2000 Вт в залежності від моделі.

Стикове зварювання пластмасових труб виповнюється особливими апаратами, обладнаними системою центрування.

Що ще потрібно майстру?

При монтажі труб водопостачання одним паяльником не обійтися. Важливо мати якісний набір викруток та шуруповерт або дриль з хорошими свердлами.

Найчастіше досвідчені майстри використовують насадки і витратні матеріали STANLEY, так як впевнені в їхній якості і надійності. Тут можна знайти пристосування для самого різного електроінструменту, а також якісні вимірювальні пристрої та пристосування.

В інтернет магазині радіодеталей і комплектуючих завжди готові проконсультувати з різних питань і допомогти підібрати оптимальний комплект устаткування в залежності від потреб. Щоб зв’язатися з менеджером залиште заявку на сайті магазина або зателефонуйте в робочий час колл-центру.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.