П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Храм Успіння Пресвятої Діви Марії у Харкові

Архітектура у Харкові абсолютно різноманітна. Тут є безліч будівель виконаних у сучасному або старовинному стилі. У Харкові навіть є чудові місця для віруючих, такі як церкви та собори. У них можна прийти будь-якої миті і помолитися, а також насолодитися чудовим задумом автора зведеного дива. Є в Харкові і досить відомий храм, який має назву Храм Успіння Пресвятої Діви Марії, який трохи не звичний для багатьох українців. Давайте розберемося чому цей храм такий прекрасний і чим він такий відомий. Далі на kharkov-future.

Історія храму

Найперша і основна будівля була зведена в 1831 році. Була вона трохи південніше, на розі з провулком Мар’яненка, але на жаль вона була зруйнована за часів Другої світової війни.

Це щодо старого храму, а новий храм на честь Успіння Пресвятої Діви Марії почали будувати в далекому 1887 році за проектом відомого Харківського інженера Б.Г. Михаловського. Багато людей, що вивчають архітектуру, відзначають, що будівля виконана в готичному стилі, верхівка якого увінчана шпилем. У самій будівлі встановлений чудовий орган, виготовлений на Етгітонській фабриці в Баварії і встановлений ще в 1901 році.

Згодом тут також було відкрито притулок для дітей-сиріт, каплиця на цвинтарі, парафіяльна школа та притулок для нужденних. У 1906-1914 роках дуже часто відбувається дуже часта зміна священиків, через це активно проводяться ремонти та облаштовується храм зсередини.

Після революції та з приходом радянської влади закривається парафіяльна богадельня. У 1922 році місцева влада за указом про вилучення церковних цінностей конфіскувала все літургійне начиння. Життя храму Успіння Пресвятої Діви Марії так сяк проіснувало до 1940 року. Місцева влада постійно тиснула на священнослужителів та місцевих парафіян. Вимагали щорічний перепис наявного майна та дані про склад приходу. Але у 1940 році Харківською владою винесли постанову про закриття даного храму, а саму будівлю передали театру імені Тараса Шевченка. За часів німецької окупації Харкова храм знову було відкрито для богослужіння. На жаль, так тривало лише до 1945 року, після чого храм знову закривають і передають під базу кінопрокату.

Лише більш ніж через 40 років, а саме в 1991 році храм знову відкрив свої двері для віруючих. З того часу богослужіння тут відбуваються регулярно. Після відкриття громада зарківських римо-католиків реєструється Київським райвиконкомом міста Харкова. На початку 2000-х років храму повернули більш первісний вигляд. Повністю облаштували та відновили інтер’єр храму, щоб парафіянам було зручніше проводити богослужіння. Цей храм є центром Харківсько-Запорізького дієцезу Римо-Католицької церкви.

Особливості храму Успіння Пресвятої Діви Марії

Що ж, крім того, що він має дуже цікаву історію, у нього ще є одна невелика особливість, яку можна зрозуміти, якщо трохи зануритися ще в історію. Цей храм, у різні періоди його існування, відвідувало безліч національностей. Тут, крім українців, встигли побувати французи, литовці, угорці, поляки, німці, румуни, білоруси, вірмени, латиші, бельгійці та італійці. І це не просто гучні слова, це якраз ті звіти для радянської влади, які вціліли. Також ще одним фактом величезної кількості тих, хто відвідав цей храм, є той факт, що в 1914 році тут були підписні листки для запису пожертв на будівництво храму, які були опечатані польською, французькою, німецькою та російською мовами. Загалом храм приймав і приймає всіх людей незалежно від того якої вони національності, кольору шкіри, та й релігії теж. Адже церкву може відвідати абсолютно будь-хто!

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.