П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Дворик знаменитої харківської легенди Олега Мітасова

Майже ніхто з приїжджих, та й мало хто з місцевих жителів, знає про таку міську легенду як Олег Митасов. І це насправді дуже сумно, адже це була досить цікава людина. Багато хто до цих пір ламає голову що йому хотілося сказати світові, але ніхто не може знайти відповідь. Але давайте про все по порядку. Яке життя було у Мітасова і чому все ж деякі люди пам’ятають його? Далі на kharkov-future.

Біографія Олега Мітасова

Наш сьогоднішній герой народився в 1953 в Карлових Варах. Батько у хлопчика все життя пропрацював інженером, а мати була лікарем. Через деякий час Мітасова вирішують переїхати в Харків, де наш герой працював заст. директора місцевого магазинчика. У цей період у нього проявляються ознаки шизофренії. Через це його відправляють в Харківську психіатричну лікарню. Це буде відбуватися ще не раз.

Приблизно в 1980 Олег починає писати величезну кількість написів на стінах будинків. Це були не зв’язкові слова, зміст яких не міг пояснити ніхто. Написи були абсолютно різні, так наприклад можна було побачити написи “ВЕК ВАК”, “Митасов”, “Ленін”, “Зірок з неба не зривати”, “Де на землі”. Ходили різні чутки і різні припущення, що насправді хотів сказати автор цих фраз. Ясна річ що до правди не докопатися вже нікому. Відмінною рисою цих написів було те, що вони були без великих літер, а також по краях огороджувалися точками.

Смерть даної людини настала 23 грудня 1999 від туберкульозу в місцевій психіатричній лікарні №1. Рідня відмовилася навіть приїхати за тілом, тому його поховали на кладовищі прямо при цій лікарні.

Cпадщина Мітасова

Коли художник був відомий, він проживав в комуналці. Написи, які він робив були не тільки на стінках чужих будинків, а й у власній квартирі. Про це було відомо багатьом фанатам його творчості, але на жаль після смерті матері Олега в будинку був проведений ремонт. Так що багато фраз були втрачені назавжди.

Величезна кількість меблів, яка належала своєрідному художнику, було виставлено на різних виставках. Але все ж де знаходиться холодильник і піаніно досі невідомо.

Багато фраз на вулиці теж були втрачені через те що відбувалася реставрація будівлі або ж її знесення. Мала їх кількість дожила до наших днів.

Олег Мітасов став для багатьох людей, які займаються стріт-артом прямо таки прикладом для наслідування. Величезна кількість людей присвячують йому пісні, настінні малюнки і навіть використовують його старі фрази для занять своєю творчістю. Він пробудив інтерес до стріт-арту у величезної кількості юних хлопчаків, які без нього не відкрили б собі шлях в цей прекрасний світ малюнків на стінах.

Через призму років багатьом може здатися що Мітасов простий міський божевільний, але в той час він був для багатьох справжнім героєм.

У 2018 муніципальна галерея відкрила експозицію об’єктів зі старої квартири художника. Так що всі хто зацікавився даною людиною в першу чергу повинні сходити сюди.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.