Четвер, 25 Квітня, 2024

Олександр Бекетов та його особистий особняк

Харків – один з найбільш насичених міст у всій Україні, де переважають торгівельні центри, хмарочоси, панорамні ресторани й інші сучасні споруди, пересічні з будівлями того часу. Вагому частину споруд XX століття спроектував Олександр Бекетов, який розробив понад 100 різних споруд в різних країнах і містах. Проекти архітектора є історичною спадщиною Харкова, вони досі збирають дискусії сучасних архітекторів про талановиту діяльність і правильність рішень в проектуванні Бекетовим. Харків отримав від архітектора понад 35 проектів з розробки споруд. Будинки архітектора можна зустріти в різних районах міста, на головній площі, на центральній площі Харкова, і навіть у віддалених ділянках міста. Розглянемо найунікальніші та найцікавіші роботи харків’янина в проектуванні споруд на kharkov-future.com.ua.

Історія життя Олександра Миколайовича

Батько архітектора був науковим діячем в галузі фізико-хімічного напрямку, завдяки батькові, в Олександрі з дитинства виробилося пристрасть до вивчення і створення чогось нового. Після навчання в школі, Олександр Миколайович вступає до академії Санкт-Петербурга, де навчається художнім азам і обростає зв’язками з талановитими діячами в області мистецтва. Після навчання працює у знаменитого архітектора того часу – Месмахера, від якого Бекетов отримав колосальну кількість досвіду і напрацювань, які у майбутньому йому дуже знадобилися. Після повернення до Харкова, Олександр Миколайович викладає в харківському інституті. З цього моменту починається професійна діяльність Бекетова, архітектора запрошують в інші міста і країни для проектування. Олександр вклав все життя в становленні себе, як архітектора та у нього це беззастережно вийшло.

Особняк, який Олександр Бекетов спроектував для себе

Попри те, що в ті часи було прийнято в усіх юридичних документах оформляти майно на свою дружину. Справжнім власником будинку Бекетових, був ніхто інший як сам Олександр. В свій житловий простір, Олександр Миколайович додав стиль античної Греції. Будівництво будинку зайняло кілька місяців, а його проектування трохи менше ніж рік. Особняк створювався одночасно в класичному стилі, і вже поступово витіснявшим модним «модерном» того часу. 

Уже кілька десятків років, особняк Бекетова використовується для потреб Будинку вчених. Знайти його можна за адресою вул.Совнаркомовская, 10. Якщо ви опинитеся в цій стороні, у вас буде унікальна можливість ознайомитися з архітектурним «Аполлоном» 20 століття і надихнутися його неперевершеною красою. З якого черпають натхнення й багато нинішніх архітекторів та дизайнерів. 

Будівля по-справжньому справляє «фурор» на приїжджих туристів і іноземців, а також мешканців міста своїм виглядом. На відміну від інших проектованих будинків, Олександр Миколайович додав якусь родзинку у проект свого будинку, яке відрізняє цей будинок від інших створених архітектором споруд у власному стилі Бекетова.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.