Вівторок, 23 Квітня, 2024

Де зводять нове житло для внутрішньо переміщених осіб?

Ірина Верещук побувала на Харківщині з візитом, під час якого обговорювалися важливі питання щодо нашого міста та області. Одне з головних питань, яке активно обговорювалося учасниками зустрічі, це будівництво житлових будинків для осіб, які виявилися внутрішньо переміщеними, пише kharkov-future.com.ua.

Будівництво житла буде проводитись у рамках нової програми, яка вже розглядалася раніше та була затверджена.

Робочий візит: результати зустрічі

Актуальна проблема для нашого регіону — це розміщення переселенців із Луганська та Донецька, які приїхали до Харкова, живуть та працюють тут вже довгий час.

За статистикою, яку оприлюднив Департамент соцзахисту, сьогодні у Харкові та області зареєстровано та стоять на обліку 137 984 особи, це внутрішньо переміщені особи. Багато хто, хто приїхав до Харкова, та до сьогодні не змогли купити власне житло. Питання житла залишається дуже актуальним вже довгий час і потребує рішень.

Проблема гостра та існує вже довгий час, про неї необхідно говорити і приймати відповідні рішення, розповіла Верещук. Найближчими днями у Верещук планується зустріч із послом ФРН. Відомо, що у німецькому Міністерстві економіки йдуть розмови про те, щоб відкрити для України новий проект.

Наразі лише 12% людей, які зареєстровані як внутрішні переселенці, забезпечені власною житловою площею. Верещук очікує, що її ініціативу підтримають по всій Україні і розпочати свою роботу вона вирішила у Харкові, де мешкає багато переселенців.

Подібна ініціатива вже була реалізована у нашому місті ще у 2015 році. Верещук заявила, що очікує на фінансову допомогу не лише від української влади, а й від німецьких колег. Верещук розповіла представникам влади у Харкові про те, яка програма планується та які формати фінансування можливі для реалізації проекту у повному обсязі.

Передбачається, що 70% фінансування буде виділено з державного бюджету, а 30% – надійдуть із місцевого. Робота проекту вже починається, оскільки вже є кошти, виділені на виконання.

Яке житло зводили для переселенців раніше?

Модульне містечко, яке було побудоване в Харкові в 2015 році, планувалося використовувати як транзитне житло. Влада Німеччини також брала активну участь у його будівництві. Містечко може одночасно приймати 488 осіб. Більшість людей, які проживали у ньому, це пільгові категорії громадян.

У Харківській області надано 14 місць для проживання 444 особам. Кошти на житло виділили у трьох громадах області (Олексіївська, Близнюківська, Первомайська), було куплено 7 приміщень, де мешкають сьогодні 24 особи.

На даний момент здійснюється реалізація двох невеликих проектів для будівництва житла у Чугуєві та Ізюмі. У цих містах Харківської області ведуться будівельні роботи у приміщеннях, та після ремонту переселенці можуть в’їхати у власне житло.

Забезпечити житлом осіб, які змушені були покинути свої будинки, — завдання влади, яке необхідно виконати найближчим часом у повному обсязі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.