Харків відомий багатьма науковими діячами в області медицини. Одним з найбільш відомих прізвищ в колах харківських офтальмологів є Грішман. Леонард, хоч і народився не в Харкові, але по переїзду туди, вважав завжди себе харків’янином. За кілька років його діяльності, лікар зміг повернути зір десяткам пацієнтів, зміг розробити власні праці й вписати своє ім’я в історію. Леонард Гіршман по праву вважається заслуженим володарем декількох нагород, а понад 10 років тому, Харків отримав монумент в пам’ять про одного з кращих офтальмологів. Розберемось в біографії лікаря і більш детально розглянемо встановлений пам’ятник, з усіма його особливостями, пише kharkov-future.com.ua.
Історія життя офтальмолога Гіршмана
Леонард, був народжений в Латвії, містечку Тукумс. Сім’я хлопчика була заможною, займалася купецтвом, після народження сина був здійснений переїзд до Харкова. Нове місто і можливості дали хлопчикові прагнення вивчати наукові напрямки та читати класичну літературу. Леонард з самого дитинства мав величезну тягу допомогти, так він брав під опіку травмованих звірів, організовував невеликі збори й пожертвування на потреби нужденних.
Закінчивши харківську гімназію з відзнакою, Леонард остаточно присвячує себе в галузь медицини. Першим кроком до освоєння професії офтальмолога, стало закінчення медичного спрямування в університеті Харкова. Грішман продовжував тримати традицію успішного закінчення з відзнакою, і закінчує навчальний заклад з особливим дипломом.
Наступним етапом став переїзд і навчання в Німеччині, де Леонард спеціалізовано вивчає офтальмологію. Напрямок офтальмології було обрано виходячи від масштабного розвитку і популяризації цього напрямку, якщо проводити паралель з нашим часом, то чимось схожим зараз користується сфера IT. Під час навчання в німецькому університеті, Леонард відвідує практичні семінари та заняття в інших європейських навчальних закладах, де знайомиться з багатьма досвідченими медичними діячами.
По приїзду в Харків, Грішман придбав унікальний інструмент, для лікування очних недуг – офтальмоскоп, апарат був подарунком від вченого діяча Гельмгольца. Офтальмоскоп, привезений Леонардо був першим інструментом в Харкові, який не має аналога. Але виходячи з особливостей, офтальмоскопом міг володіти не кожен лікар, а тільки справжній професіонал, ким і був Леонард.
Досягнення харківського офтальмолога
Леонард популяризував напрямок офтальмології й сприяв розвитку цього напрямку в Харкові. Провів понад сотні операцій з них третина були виконані для іногородніх пацієнтів. Нагороджений орденами святих. Написав дослідні роботи на теми лікарських засобів.
Що з себе являє харківський пам’ятник Гіршману
Монумент розроблявся кілька місяців, одними з кращих архітекторів. Матеріал виготовлення – бронза. Пам’ятник зображений у вигляді стоячого лікаря Гіршмана, поруч зі сліпою дівчинкою. Монумент показує готовність допомогти та підтримати пацієнта з недугом.