Вівторок, 21 Травня, 2024

Монумент харківському антирадянського поетові Борису Чічібаніну

Харків має колосальну кількість творчих талантів, але всупереч таланту і великої праці, вкладеної в справу, не завжди роботи унікальних особистостей мають популярність. Саме таку долю і збагнув Борис Чичибанін, в Харкові поета знає мала кількість людей, здебільшого це ті, кому цікаво поетичне мистецтво. Це не говорить про те, що Борис є якимось нецікавим, або бездарним письменником. Ні, зовсім навпаки – це людина, яка не дивлячись на переслідування влади та маючи багато труднощів, знайшла в собі волю, й робила свою справу, наперекір малої «віддачу» від письменницької діяльності. Багато більш знамениті поети відзначали у Бориса великий талант й відмінну майстерність в написанні. Розглянемо пам’ятник, встановлений в Харкові поетові, і розберемося з біографією Чичибанін, пише kharkov-future.com.ua.

Важке життя поета

Народився Борис Олексійович поруч з Полтавською областю, в місті Кременчук. Батько був високопоставленим офіцером, мати займалася вихованням сина. Після 1930 роки сім’я переїжджає в Харківську область, де Борис  починає своє навчання в школі. З перших поров хлопчик байдуже ставився до літератури й більше віддавав перевагу точної науки, але все змінилося у зв’язку з новим переїздом. Борис перекладається в нову школу і з 5 по 11 клас захоплено вивчає літературу, відвідує тематичні гуртки й пробує створювати авторські твори. Вірші хлопчика якийсь час публікують в шкільній газеті. Після шкільних років Борис вступає до Харківського університету, але провчився юнак не довго, у зв’язку з початком війни. До початку 1942 року, Бориса закликають в армію, де він служить в галузі авіаційного обслуговування. Після служби, хлопець знову вступає до університету. Весь цей час Борис паралельно писав вірші, які потім поширював серед студентського кола. Життя поета різко обертається арештом, який стався за опозиційний сенс вірша «Мати моя посадниця».

Після 5-річного ув’язнення, Чичибанін виходить на свободу з набором віршів, які і є найбільш «ходовими», а саме «Червоні помідори», «в думках і серці» та інші твори. На жаль, діяльність в якості письменника не приносила належного доходу, виходячи з цього Борис значну частину життя працював підсобними робітниками.

Примітним фактом є те, що поет використовував псевдонім Чічібанін (дівоче прізвище матері), справжнім прізвищем є Полушин.

Досягнення Чичибанін

Найвідомішими віршами поета є «І бачу зло, і чую плач», «Зніми з мене втома», «Плач за втраченою Батьківщиною», про які добре відгукувалися відомі поети минулого століття, а саме Маршак, Милославський та інші творчі діячі.

Скульптура харківському поетові

Монумент являє собою задумливого письменника, який стоїть тримаючи капелюх в руці, тримаючи свій втомлений, мужній погляд. Пам’ятник виготовлений з бронзового матеріалу. Знаходиться скульптура на вулиці Максимилиановской 18, в оточенні крамничок.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.