Вівторок, 30 Квітня, 2024

Харків в смартфоні

Ідея перетворення міського середовища в зручний цифровізований простір відповідає вимогам часу і актуальним потребам українців. Харків не оминула ця тенденція. Відповідними питаннями займається Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради. Далі на kharkov-future.

У його завдання входить:

• реалізація політики діджиталізації у різних сферах життя міста;

• запровадження електронних послуг (сервісів) для містян;

• розвиток телекомунікаційних технологій та зв’язку.

Докладніше про діяльність відомства можна прочитати на офіційному сайті Харківської міської ради. У 2020 році розпочав роботу мобільний застосунок “Мій Харків”, як повідомляється на сайті Shotam.info. Програма допомагає харків’янам отримувати різноманітні послуги для забезпечення життєдіяльності в мегаполісі. 

Передумови для діджиталізації сформувала ініціатива президента України Володимира Зеленського. Він у 2020 році оголосив про створення так званої держави у смартфоні, зазначивши, що Україна ― третя в Європі з подібною практикою. Спеціальний додаток “Дія” розробили без використання державного бюджету, з метою якісної трансформації всіх галузей життя країни. 

Харків став на шлях перебудови у нову формацію, перші кроки для цього зроблені. Місто активно користується цифровими послугами.

“Мій Харків”: мобільний додаток полегшує життя

За допомогою додатку “Мій Харків” кожен житель міста може швидко і комфортно зробити необхідні справи. Наприклад:

• отримувати довідки та послуги, не виходячи з дому;

• користуватись “Helsi.me” і записатися до лікаря;

• сплачувати комунальні рахунки зручно і оперативно;

• передавати показання лічильників;

• виконувати інші операції.

Багато можливостей ― і всього один застосунок для цього. До того ж, мобільна програма дозволяє містянам бути в курсі життя Харкова, його актуальних подій. Важливо: користувачі отримують свої унікальні ID-номера, завдяки чому потім мають змогу користуватися різними бонусами. 

Щоб полегшити звичні дії завдяки додатку, варто скористатися його WEB-, IOS- або Android-версією. Завантажити застосунок дуже просто, а робота з ним економить час та зусилля.

”Kharkiv Architecture Manual“: архітектура Харкова в одному додатку

Ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну передбачалося зробити мобільний гід для дослідників Харкова. Це мав бути застосунок, який ознайомить з модерністською архітектурою міста, а створити його планувала ГО “Urban Forms Center”. 

Вже під час воєнних дій стало ясно, що нормальний туризм ще не скоро відновиться у Харкові, тож автори програми побачили у ній інше значення. Вирішили, що будуть знайомити широкий загал із культурною спадщиною України та Харкова 1920―1930-х років. 

Команду творців проєкту сформували:

• дослідниця архітектури Євгенія Губкіна;

• історики Ярослав Переходько і Катерина Кублицька;

• менеджер Дмитро Сисоєв;

• фотограф-документаліст Павло Дорогой;

• історикиня Анастасія Боженко. 

У додатку є зручна карта, яка покаже користувачеві видатні місця Харкова, з текстовою інформацією і фотографіями. Можна побачити і рідкісні архівні світлини, і також сучасні кадри та 3D-моделі. Таким чином людина ознайомлюється з архітектурою мегаполіса, навіть перебуваючи далеко від нього самого.

Електронний гід доступний на офіційних платформах ОС Android та iOS. Ідея реалізована завдяки співпраці з Будинком мистецтв міста Брно та ”Brno Architecture Manual“ за фінансової підтримки програми “House of Europe”.

Харків цифровий дивує можливостями

Створити зручне, безпечне та сучасне місто ― важко, але важливо. Плідна праця у цьому напрямку ведеться і електронними засобами. Місто повинно функціонувати для людей, а органи самоврядування ― допомагати харків’янам. Покликання мобільних додатків ― полегшити звичні операції, зробити їх доступними цілодобово. І це вдається здійснювати.

IT-інфраструктура підприємств інтенсивно розвивається, набуваючи пріоритетного значення. Концепція “Smart city” не втрачає актуальності, і нові корисні проєкти вибудовуються на теренах Харкова.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.