Все більшої популярності набувають стартапи. Мова йде про ті компанії, котрі досить швидко ростуть, розвиваються, захоплюють нові ніші ринку. В основі всіх стартапів лежить ідея та їх інноваційність. Стартапи знаходять те особливе, що інші не бачать, створюють нову технологію. Детальніше про стартап-центр в нашому місті розповість Харків Майбутнього.
STARTUP KHARKIV
В Харкові відкрився муніципальний стартап-центр, де якраз і збираються інноваційні ідеї. Організатори заходу на відкритті наголосили на необхідності представлення бачення розвитку стартап-руху в нашому місті. Більш детально обговорено і місце, в котрому буде знаходитися муніципальний стартап-центр.
Метою ініціативи, за словами однієї з організаторів, є допомога в реалізації інноваційних технологій на території Харківщини. Це можливість масштабувати проекти не тільки в рамках України, але й світу.
Кожного року проходять в Харкові ярмарки стартапів, інноваційний форум. Гості заходу, учасники запропонували поєднати інноваційний рух в місті в єдиний муніципальний стартап центр. Дану ідею підтримали і прийнялися її реалізовувати.
Стартап-центр буде функціонувати у відповідності з міжнародними стандартами. Міська влада планує підписання меморандумів про співпрацю з трьома великими некомерційними стартап-центрами світу. Мова йде про Амстердам, Дубай та Монте-Карло.
Інноваційний центр країни
Саме ним має стати Харків, в цьому переконані організатори заходу. Начальник управління інноваційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради Вікторія Грецька-Миргородська коментує створення масштабного стартап-центру.
Більше, ніж три роки, за її словами, міська влада працює по різним направленням, регулярно проводиться конкурс інноваційних проектів. Вікторія Грецька-Миргородська зазначає, що навіть видано книгу по написанню грантових заявок, котра скоро з’явиться на поличках бібліотек та книгарень. Після оголошення муніципального гранту на реалізацію ідеї, міська влада зіштовхнулася з цікавими стартапами.
Велика роль в цьому надається міській раді, котра допомагатиме реалізовувати цікаві ідеї в життя. Вона може виступати стороною – замовником. За допомогою ІТ стартап-центру планують реалізовувати проекти по розвитку інфраструктури, створенні «розумного» міста, інших не менш цікавих ініціатив.
Заклад є платформою, котра об’єднує науку, бізнес та громадськість. Харків потребував таких змін та інновацій. Автори ідеї переконані, що це допоможе втримати новаторів, стартаперів в Харкові, в Україні. Їм більше не потрібно буде шукати кращі пропозиції за межами нашої країни.
Варто також відмітити, що створена інноваційна система зможе поєднати вищі навчальні заклади та молоді, промислові підприємства. Центр знаходиться в історичній частині міста, на Нетеченській набережній. Загальна площа приміщень складає 307 квадратних метрів. Це два великих зали, в котрих розміщується вільна зона та кабінети.