Середа, 24 Квітня, 2024

Пам’ятники персонажам “12 стільців”

Багато хто дивився фільми зняті за часів СРСР. І у кожного при цьому в голові спливає своя картинка. Комусь на думку відразу ж приходить кінокартини “Іван Васильович змінює професію” або “Операція И та інші пригоди Шурика”. Але сьогодні мова піде про фільм “12 стільців”. А точніше про те як ви в живу зможете побачити образ персонажів, а не тільки на екрані. Звичайно ж мова піде про пам’ятники, які розташовані в Харкові, пише kharkov-future.com.ua.

Історія кожної скульптури і місце розташування

Найпершим була відкрита скульптура Батькові Федору. Він тішить всіх харків’ян, а також туристів із серпня 2001 Ідея прийшла в голову директору місцевого відеоканалу Костянтину Кеворкяну. Як він пояснював пізніше, йому закралася така думка побудувати пам’ятник, адже творці роману “12 стільців” робили свої перші кроки створення свого великого твору саме в Харкові. Відкриття скульптури супроводжувалося театральним виступом. Скульптура розташована на Південному вокзалі.

Потім була відкрита скульптура Кісі Вороб’янінову, а саме в 2003. Це найперша скульптура даному персонажу в Україні. Виглядає він просто чудово. Вороб’янінов стоїть на пагорбі і тягне руку вперед з капелюхом просячи милостиню. В іншій руці він тримає свій портфель з величезною діркою. Раніше тут була табличка, яка свідчила “Простягніть йому руку, інакше він протягне ноги”. Знаходиться скульптура у дворі кафе “Ріо” на вул. Петровського.

Наступна скульптура присвячена Остапу Бендеру була побудована в 2005 на все тій же вулиці і біля все того ж кафе “Ріо”. До речі що перша що друга скульптура будувалися на гроші власника кафе. Остап Бендер зображений з цигаркою в руці і сидячим на лавці. За словами власника кафе в пам’ятнику скульптор Ельданіз Гурбанов висловив бажання Остапа Бендера поїхати в Ріо-де-Жанейро.

І остання скульптура, яку побудували на даний момент в Харкові є скульптура Еллочці-людоїдці. Відкрили її в наступному році. Побудував його все той же власник поруч зі входом в усе те саме кафе “Ріо”. Тут вона зображена спираючоюсь на знаменитий стілець, в якому за сюжетом фільму можуть перебувати діаманти. Над цією скульптурою її автор працював більше ніж півроку. Скульптура виконана дуже добротно. Знаходиться вона вже на вулиці Ярослава Мудрого, але це як ви могли зрозуміти не далеко.

Чи варто сходити і подивитися на улюблених героїв?

Особисто я вважаю що безумовно варто подивитися на ці прекрасно створені скульптури. Кожна деталь у них опрацьована до дрібниць. Опрацьований, якщо можна так сказати навіть “характер” цих скульптур, адже вони схожі на своїх книжкових персонажів, ну і звичайно ж кіношних персонажів. Адже та ж Еллочка і Остап Бендер були створені по прототипу акторів, які їх грали. Та й хто не хоче сфотографуватися зі своїми улюбленими персонажами? Мені здається ця мрія багатьох, так що упускати шанс не варто. До того ж майже всі вони зібрані в одному місці і шукати їх ходити по місту немає необхідності. Якщо будете в Харкові обов’язково подивіться на ці скульптури.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.