Вівторок, 23 Квітня, 2024

Музей комп’ютерної техніки та програмного забезпечення

Кожна людина на планеті Земля зараз використовує комп’ютер. Хтось для роботи, хтось для розваг, а через обмеження у зв’язку з COVID-19 багато хто використовує його і для роботи. У вік нових технологій, коли комп’ютери стали невід’ємною частиною життя людини, мало хто замислюється з чого все починалося. Що комп’ютери не завжди були такими ж зручними та швидкими. Для всіх хто хоче дізнатися, як все починалося, двері люб’язно відкриває музей комп’ютерної техніки та програмного забезпечення “Software & computer museum”. Далі на kharkov-future.

Що можна побачити?

Музей є невеликою кімнаткою, яка повністю заставлена ​​моніторами. Як кажуть самі автори музею тут знаходиться більше 300 пристроїв. Як і в кожному музеї, тут є підписи з назвою моделі, роком виходу девайсу і короткою інформацією про нього, щоб відвідувачі не тільки з цікавістю розглядали експонати, а й вивчили щось нове.

 У колекцію увійшли як моделі девайсів 1930 випуску так і девайси вже більш схожі на щось сучасне. Тут є техніка з усіх куточків земної кулі: США, Японія, Фінляндія, Радянський Союз і це лише мала частина тих країн, техніку яких ви можете знайти в музеї.

Крім невідомих моделей комп’ютерів і девайсів тут також є і цілком відомі на сьогоднішній день моделі. Наприклад один із найприбутковіших проектів Стіва Возняка та Стіва Джобса “Apple II” (1977 року). Дана модель є першим комерційно успішним персональним комп’ютером, у якого була вбудована клавіатура, звук, кольорова графіка, 8 слотів для розширень і пластиковий корпус. Сьогодні це звучить смішно, але в ті роки це було просто величезним проривом.

Тут також є моделі комп’ютерів та станцій, за допомогою яких робилися фільми. Наприклад, у музеї стоїть Silicon Graphics Indigo на яких створювалися культові фільми свого часу такі як “Термінатор 2”, “Зоряні війни” та “Парк Юрського періоду”.

У багатьох людей зараз є ноутбуки. І це величезна заслуга такого девайсу як Osborne 1. Це диво за фактом є дідусем сучасних ноутбуків. Величезний і громіздкий, але все ж таки портативний комп’ютер у вигляді валізи, отримав небувалий успіх і дав старт для всього сучасного світу.

Для любителів відеоігор тут є, ну дуже цікаві експонати. Наприклад, тут можна знайти приставку 1995 року випуску, на якій багато геймерів того часу могли вперше відчути ефект віртуальної реальності. А також є перші окуляри додаткової реальності від компанії Microsoft. Загалом тут є на що подивитися.

Відгуки та додаткові активності

В інтернеті відгуки про музей лише позитивні. Люди відзначають, що розповіді від працівників музею зачаровують, експонати цікаві, а час витрачено не дарма. Загалом люди зазначають, що спостерігати так за історією дуже захоплююче, а плюсом до цього і дуже пізнавально.

Окрім самого музею творці вирішили проводити тематичні презентації та демонстраційні кімнати. Багато таких заходів створено саме для дітей, але й дорослих творці музею не обділили. Що стосується дітей, то вони зможуть зібрати китайського робота, пройти двомісячні курси та заглибитися ще більше у світ технологій. Після закінчення курсу їм нададуть можливість продовжити їх ще на 4-6 місяців із ще більшим поглибленням знань у конкретному напрямку. Від таких курсів дитина точно стане Стівом Джобсом чи Марком Цукербергом. До речі, вхід на саму виставку на даний момент є безкоштовним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.