Субота, 18 Травня, 2024

Харківський покинутий аеродром

Приїхавши до Харкова багато хто через якийсь час починає нудьгувати. Це не дивно, адже дуже приїдається ходити по вулицях цього старовинного міста. Все якесь однотипне і одноманітне, та й здається що у всіх місцях вже тут побував. Але є одне місце куди взагалі дуже рідко приїжджають туристи. Це покинутий аеродром в Вовчанську. Чим же він примітний? І яка у нього історія? Давайте про це поговоримо на kharkov-future.com.ua.

Історія “кладовища літаків”

Це було льотним училищем, а побудували його ще в далекому 1956 році. Тут навчали пілотів літаків і вертольотів, парашутистів, штурманів і багатьох інших. Список цей досить довгий, але в загальному і цілому училище процвітало в той час.

24 роки тут було саме училище, яке навчало молодих людей захоплюючим професіями пов’язаних з повітрям. Після чого саме училище переносять в Запоріжжі, а тут залишається центр. В цілому училище опрацювало до 1991 року і після цього його розформовують. Насправді невідомо чому його все ж вирішили розформувати. Швидше за все з кожним роком все менше і менше людей хотіли освоїти професії пов’язані з повітрям і тому відпала потреба в даному аеродромі.

Після того як училище було розформовано вирішується відкрити тут авіаційно-технічний клуб з гордою назвою “Сокіл”, але і він особливо довго не простояв. Все через те що тут спливло розкрадання на півмільйона. Після цього не приємного інциденту клуб і вирішили закрити. Після того, як клуб збанкрутував літаки як і будівлі залишилися нічийними. Їх прямо таки залишили під відкритим небом з баками повними палива.

Через багато років, а саме в 2020, активісти запропонували зробити з даного “кладовища літаків” справжнісінький музей під відкритим небом. Вони порахували, що кожні вихідні сюди приїжджає близько 3000 туристів, які фотографуються на тлі старих літаків і в покинутому ангарі.

Чим примітне місце?

Безумовно літаки вже мають зовсім не товарний вигляд. Багато з них вже в такому стані що прямо таки на очах розвалюються. Але для любителів старих речей і історії дане місце просто неоціненно. Тут прямо таки віє періодом з 1950 по 1980. Сюди можна приїхати всією сім’єю і роздивлятися ці моделі літаків, а також робити фотографії на їх фоні. 

Незмінним плюсом буде, то що це все, як уже було сказано раніше, знаходиться на відкритій місцевості, так що ви будете дихати свіжим повітрям.

У загальному і цілому місце відмінно підійде, якщо вам набридло галасливе місто і брудне повітря. Похід сюди буде як корисним, так і дуже захоплюючим, так що у вас залишаться приємні спогади про дане місце.

Звичайно тут немає 1000 табличок про те звідки цей літак, хто його конструктор і тому подібна інформація. Якщо вам такі музеї, без вивчення історії, не подобаються, то йти сюди не варто. Дане місце не розповість вам ні про що нове. Але в той же час воно прямо таки покаже цю історію, без муляжів і імітацій. Всі літаки справжні і ніяких штучно зроблених речей тут просто напросто немає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.