Вівторок, 19 Березня, 2024

Харківські IT-ентузіасти розпочали вдосконалювати 16-бітний хіт від Disney

Дует програмістів-аматорів з Харкова у співавторстві з американськими колегами з YouTube-каналу AL-82, розпочали детальну переробку однієї з найпопулярнішої гри японської корпорації Sega, World of Illusion (з англ. – Світ Ілюзій), за мотивами всесвіту Волта Діснея. Гра, яка в наступному році буде відзначати своє тридцятиріччя, отримає повне оновлення. Проєкт обіцяє зберегти атмосферу оригіналу, пише kharkov-future.com.ua.

IT-спеціалісти вже зіштовхувалися з подібним завданням, оскільки вони вже співпрацювали раніше, коли американські колеги-новачки займалися оновленням пригод найшвидшого героя світу – їжака Соніка, найпопулярнішого символу світової поп-культури! Але про що гра? Чому саме вона? Чого нам чекати, і коли проєкт добуде фінальної стадії? Якщо ви IT-працівник, і застали класику діснеївських мультфільмів та 16-бітних консолей з картриджами, вам буде це цікаво. А нам є, чим здивувати.

Мишеня та каченя

(фрагмент обкладинки оригінальної гри для США, ЄС та СНД із зображенням головних героїв – Міккі Мауса та Дональда Дака)

З самої назви гри помітно, хто являється головними героями. Але вибір було взято не просто так: її запропонував один з учасників харківського дуету під іменем користувача Invisouse. на одному з американських інтернет-форумів. Під час свого навчання хлопець розповів у своєму дописі у “Твіттері”, що під час ЗНО з всесвітньої історії не зміг знайти відповіді на два запитання: чиє ім’я використовували американці, аби виявити шпигунів Третього Рейху, та якого птаха зображували на американських бомбардувальниках. І як же він був здивований, коли відповідь на перше питання була “Міккі Маус”, а на друге – “Дональд Дак”. Решта цю ідею підхопила, і роботу було розпочато.

Сюжет гри дуже простий, в дусі класичних мультфільмів студії того часу. Міккі Маус та Дональд Дак вирішили здивувати своїх друзів в спробі показати, які вони гарні майстри-ілюзіоністи. Репетиція номеру затяглася до пізньої ночі, як раптом Дональд, через втрату рівноваги, знаходить стару шафу і пропонує використати її для одного з їх номерів. Міккі попереджає про те, що її треба спочатку вивчити, перш ніж починати з нею працювати, але Дональд відчиняє шафу, заглядує всередину й зникає. Авжеж, мишеня теж заглядає до шафи й зникає разом за приятелем. Шафа виявляється порталом в світ, який абсолютно повністю насичений магією. Його правитель, дуже могутній чаклун, сердиться на героїв, але укладає з ними угоду: якщо вони здолати чотирьох чаклунів, які вирішили поневолити Світ Ілюзій, він поверне їх додому. Міккі та Дональд погоджуються, і відправляються в пригоду.

Ігрові світи

(гра у кооперативному режимі, рівень “Зачарований ліс”. Дональд Дак за допомогою мотузки допомагає Міккі Маусу забратися на гору)

Варто зазначити, що оригінал гри містить в собі три ігрові складові. Тобто, якщо гравець грає сам, і обирає, наприклад, Міккі Мауса, то Дональд Дак залишається бранцем у покоях правителя, і аби звільнити приятеля, Міккі Маус мусить вступити з правителем у двобій. Аналогічна ситуація і з Дональдом, де правитель поневолює мишеня. У випадку кооперативної гри, правитель вирішує порушити свою обіцянку, і героям треба битися з ним удвох. 

До речі, про зброю. Єдина зброя героїв, якою вони користуватимуться – зачаровані плащі, які перетворюють ворогів на істот, які не чинять загрози. Мишеня і каченя навіть навчилися магії, але вивчили закляття тільки одне -“Алаказам”, в якого дуже вже широкий спектр застосувань, починаючи з виклику килима-літака, до телепортації. Крім того, для кожного героя існують свої пригоди: так, наприклад, Дональд Дак спускається водоспадом, мандрує атолами, і потрапляє до ожившої книжки. Міккі Маус збирається на гору у штормову погоду, літає на пробці з шампанського у зоряне небо і проходить крізь дзеркала. А удвох герої пересуваються шахтою на дрезині, відбиваються від орлів, коли підіймаються на скелі та блукають підводною печерою. 

Таким чином, у кооперативному режимі гра вимагає максимальної коллаборації, і не пробачить помилок жодного з гравців.

Як вже зазначалося вище, основних локацій тут п’ять: зачарований ліс, гори, підводний світ, локація, де герої розміром з крихту, та майже повний аналог книги “Аліса в країні чудес”. Ентузіасти пообіцяли не порушувати атмосферу та антураж гри. Зміни вплинуть на покращення графічної складової у форматі HD та 4К, а музична складова матиме більш чистий та насичений звук. Але крім вищезазначеного, розробники обіцяли залучити для роботи український голос Міккі Мауса, Юрія Кудрявця та офіційний голос Дональда Дака, Костянтина Петрова. Краудфандінгова акція збору коштів стартує з серпня цього року

Також розробники повідомили, що гра не матиме жодного тексту, аби демонструвати думки героїв, і весь текст буде замінено на звукові доріжки розмов між героями. 

Фінальна дата релізу проєкту припадає на грудень 2021 року.

Тож як бачимо тут домінує принцип: “Без минулого немає майбутнього”. Покращити старе, аби воно виглядало як новітній платформер 21 століття – чому б і ні. Подібний хід вже виконували Microsoft, коли надавали нове життя легендарному хіту “Бойові жаби”.  Сподіваємося, що наші харківські розуми теж не вдарять обличчям у бруд.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.