Інформаційні технології посіли провідне місце не лише у сфері економіки держави, але й у житті будь-кого з українців. З моменту пандемії у 2020 році онлайн-навчання стало буденністю харківських школярів. Вже з ранніх літ діти глибоко занурюються у комп’ютерні технології і щиро цікавляться цим питанням. Тож було б неправильно позбавити їх можливості вже у дитинстві опановувати цю науку. Для тих, хто прагне змалечку реалізовувати себе в IT, у Харкові створені всі умови. Далі на kharkov-future.
Перша столиця України ніколи не мала дефіциту в наявності якісних закладів освіти для дітей, зокрема, IT-спрямування. Хоча воєнні дії у лютому 2022 року призвели до рецесії в цій галузі, повідомляється на сайті Delo.ua. Так чи інакше, а попит на IT-освіту навіть у війну лишається високим, а юні українці бажають отримувати системні знання.

Як підліткам у Харкові стати програмістами
Піти навчатися основам програмування дитина може вже після 9 класу, якщо вступити до коледжу чи технікуму відповідного профілю. Також існують численні курси IT для юних обдарувань. Наприклад, курси Projector, де підлітки зможуть спробувати свої сили. Початкові уроки з інформаційних технологій дадуть дітям уявлення про дизайн інтерфейсів, графдизайн, розробку, менеджмент тощо.
Зазвичай, якщо школяр вирішив після 9 класу вчитися на програміста, йому потрібно буде здати такі предмети:
- математику;
- інформатику;
- англійську мову.
Також за вимогою конкретного навчального закладу, ймовірно, доведеться витримати іспити ще у деяких додаткових дисциплінах.
Крім того, необхідно у собі розвивати певні навички. А саме:
- знання у сфері структур даних і алгоритмів;
- вміння вирішувати складні завдання поетапно;
- абстрактне мислення;
- знання англійської мови, фізики.
Якщо дійсно є бажання розвиватися у сфері інформаційних технологій, не зайвим буде прочитати і відповідну літературу. Так, можна скористатися книгою Дональда Кнута “Мистецтво програмування”.

Курси IT для школярів у Харкові
Для отримання всебічної освіти у сфері інформаційних технологій в Харкові пропонують багато курсів. Туди ласкаво запрошують учнів 1―11 класів. Можна перерахувати наступні заклади:
- Мала Комп’ютерна Академія “IT Step”;
- “IT-Univer” (ІТ-освіта для школярів);
- Навчальний центр комп’ютерних технологій “Кіт”;
- Комп’ютерна школа “Hillel”;
- Навчальний центр “Планета Знань”;
- та інші.
З-поміж багатьох варіантів обирати слід не тільки з міркувань вартості і тривалості навчання, але й загальної атмосфери закладу, ставлення до дитини та заохочення її особистих досягнень. Адже завдання будь-якого курсу ― ввести в суть справи, розкрити таланти, підказати шлях та дати уявлення про основи професії, яку хоче здобути школяр.
Відвідувати курси доцільно, якщо дитині замало шкільних уроків, і вона прагне поглиблено вивчати певну дисципліну. Але важливо пам’ятати і про те, що у сфері IT, як і в будь-якій іншій, існують свої недоліки і проблеми. В тому числі, це і величезна конкуренція серед айтівців, тому заздалегідь треба бути готовими до боротьби.
Стан IT-освіти під час повномасштабної війни в Україні
Сфера освіти в Україні намагається гідно тримати удар, попри всі виклики, пов’язані з трагедією повномасштабної війни. Школярі та педагоги пристосувалися до нових умов: навчання у бомбосховищах, онлайн вдома, в метрополітені тощо. Чотири завдання, які треба вирішувати для стабілізації галузі IT-освіти:
- оцінка наявного людського капіталу в Україні;
- впровадження гібридного формату навчання з метою соціалізації і поліпшення якості освіти;
- повернення людського ресурсу до України і недопущення “витоку мізків” за кордон;
- перспективи працевлаштування.
Всі ці нагальні питання вимагають поступового і системного вирішення. Крім того, сфера інформаційних технологій потребує залучення іноземних викладачів, що сприятиме інтеграції зі світовою спільнотою.