Понеділок, 29 Квітня, 2024

Як впоратися з занепокоєнням: поради харків’янам

Коли в людини щось не ладиться на роботі, у стосунках з близькими, насамперед вона починає тривожитися, боятися, панікувати. Ці почуття паралізують і не дають нормально дихати. Дуже важливо боротися з таким станом, інакше в майбутньому він може негативно позначитися на вашому здоров’ї.

Що являє собою занепокоєння?

Занепокоєння — це фізіологічна реакція людського організму і тіла на ситуацію, подразник. Викликає його загроза, яка може бути фізичного, емоційного, психологічного характеру. Відповідно на емоції реагує наше тіло. Тривожний стан може проявлятися в кожного по-різному, наприклад, частішає дихання, пітніють долоні, починає боліти голова. У більшості випадків, коли прибирається подразник, занепокоєння і симптоми, пов’язані з ним, зникають.

Коли людина часто стикається з неприємними ситуаціями, гостро на них реагує, бере все близько до серця, то занепокоєння може перерости в хронічну форму, і за кожного найменшого приводу вона буде переживати й знову відчувати неприємні симптоми.

Як боротися з занепокоєнням?

Є багато методів, які дозволять вам знайти спокій і розслаблення. Якщо ви відчуваєте, що тривога і занепокоєння переповнюють вас, і нічого не виходить зробити, то варто подумати над прийманням лікарських препаратів. Аптека 911 пропонує великий асортимент засобів, дія яких спрямована на боротьбу зі стресами, занепокоєнням. Важливо зазначити, що робота над собою в поєднанні з лікарськими препаратами дає позитивний результат.

Коли ви відчуваєте, що стрес і негативні емоції вас долають, і ви втрачаєте над собою контроль, необхідно зробити глибокий вдих. Прийміть ситуацію, яка спричинила симптоми, осмисліть її. Зосередьте увагу на самозаспокоєнні. Якщо ви перебуваєте в місці, де немає поруч людей, спробуйте помедитувати. Якщо з першого разу немає ефекту, то повторюйте процес доти, доки не відчуєте розслаблення і спокій усередині себе. Подумайте й усвідомте, через що таке з вами відбувається. Знайдіть корінь проблеми.

Фокусуйте всю свою увагу на тілі. Відволікайтеся хоча б на кілька хвилин від думок, переводьте фокус уваги на своє дихання. Пам’ятайте, у момент переживання не потрібно занурюватися в телевізор або телефон, а навпаки, залишайтеся в моменті тут і зараз. Дивіться в далечінь, спостерігайте за птахами, дихайте на повні груди. Не йдіть в іншу реальність, адже від цього не стане менш тривожно, ви тільки тимчасово звільните себе від симптомів.

Досить часто під час тривоги людина намагається заглушити свої почуття. Починає багато їсти, метушитися. У такий момент необхідно виявити, які ще почуття ви переживаєте. Наприклад, боїтеся (раптом вас образять), відчуття порушення кордонів та інше.

Як зрозуміти, що пора до лікаря?

Якщо ви помітили, що напади занепокоєння стали сильними, заважають вам повноцінно жити, не гайте час, а звертайтеся до психолога по допомогу.

До симптомів, які вказують, що потрібно звернутися до фахівця належать:

  1. Порушення зі сном: довге засинання, безсоння.
  2. Постійний спазм м’язів, часті головні болі, дратівливість.
  3. Низька концентрація уваги.
  4. Втрата апетиту або навпаки, сильний апетит.

Пам’ятайте, не потрібно терпіти дискомфорт і чекати, поки все минеться саме. Постійне занепокоєння, тривожність без належного лікування і роботи над собою можуть призвести до більш серйозних психічних захворювань.

Намагайтеся якомога більше гуляти на свіжому повітрі, контролювати свої емоції, спілкуватися з приємними людьми, які викликають у вас захоплення, робіть те, що вам найбільше подобається. Обов’язково перегляньте своє харчування та режим сну. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.