«Rolls-Royce Silver Spur» – британський подовжений люкс – седан, який вироблявся з 1980 по 1998 роки. За весь цей час англійський автоконцерн випустив 1658 екземплярів, один з яких вже близько п’ятнадцяти років у Харкові повільно розпадається під відкритим небом. З рідним двигуном об’ємом 6.75 літри, «Silver Spur» належав до тієї категорії автомашин, які не будувалися за загальними параметрами – всі елементи узгоджувалися з майбутнім власником. Подібного йому «Ройса» у світі немає, пише “kharkov-future.com.ua“.
Звідки ти такий узявся?
За розповідями місцевих мешканців, а також охоронця гаражного кооперативу, про машину знають всі. Однак, думки розділилися: одні стверджують, що британський седан належав харківському депутату, який втік в іншу країну, а інші – кримінальному авторитету, якого було вбито. Проте всі стверджують спільну думку: після зникнення господаря, якого в наш час, швидше за все немає серед живих, «Ройс» у 2000 році залишився на одній із автостоянок, а пізніше знову з’явився у гаражному кооперативі на вулиці Чугуєвській. За словами авто-експерта Федора Кучмася, існує думка, що «Rolls-Royce» начебто знаходився у автопарку харківської корпорацїї “Станк-інвест” – на таких розкішних автівках зустрічали гостей. Після того, як корпорація припинила існування у 1996 році, машини були розпродані.
Крім того, спостерігачі кооперативу, які взяли машину під контроль, повідомили, що готові її продати за 55 000 гривень (2200 доларів США). Така ціна зумовлена тим, що автомобіль потребує ремонту двигуна, автоматичної коробки передач, яка розміщена на рульовому колесі автомобіля, хромованого кузова та інших виявлених несправностей. А оскільки оригінальні запчастини доведеться замовляти у Великобританії, і доставляти в Україну – весь ремонт влетить у копієчку! До того ж, автомобіль нерозмитнений, і оскільки прибув в Україну на британських номерах, то доведеться вирішувати митні проблеми з прострокованим в’їздом.
Як живеться “англійцям” у Харкові?
За весь час свого перебування у Харкові, породистий англієць сильно постраждав у плані зовнішності від мародерських рук: в нього вже були відсутні номери, а також фірмова статуетка британського концерну, «Дух екстазу». Станом на 2020 рік, автомобіль мав 50 тисяч кілометрів пробігу.
Але не дивлячись на пошарпану роками зовнішність, салон «Silver Spur» зберігся на п’ятірку! Комплектація автомобіля станом на рік його виробництва була надзвичайно розкішною: шкіряний салон, повний клімат-контроль для всіх пасажирів, два портативних телевізори з пультом керування для пасажирів заднього ряду, а також невеликий міні-бар на чотирьох персон.
(Передній ряд сидінь «Rolls-Royce Silver Spur»)
(Задній ряд сидінь «Rolls-Royce Silver Spur». Добре видно розміщену між передніми сидіннями панель керування телевізорами)
За нинішніми мірками, «Ройса» можна розцінити як седан, адже зараз багато сучасних автомобілів, які вже володіють всіма його функціями. Однак за мірками часу його популярності – «Ройс» має статус лімузина, з комплектацію про яку ані його конкурент, «Bentley Musslane», ані німецькі конкуренти «Mercedes-Benz W140» та «BMW 750IL E38» навіть і мріяти не могли. Англійська легенда і досі тут, у Харкові, бачить черговий сон про те, як знову буде мчатися дорогою. І гірко буде, якщо такий благородний красень повторить долю «Титаніка», і повільно загине, так і залишившись нікому не потрібним…