Досвідчені інвестори і фінансисти добре обізнані про те, що до вигідних інструментів для збереження та примноження грошових коштів відносяться золоті монети. Як відомо, дорогоцінні метали найменше схильні до економічних криз, а також коливань курсів валют. Вони є найбільш безпечним та надійним способом збереження фінансів, а також хеджування ринкових ризиків.
Перейшовши за посиланням https://www.mtb.ua/CommemorativeCoins, кожен відвідувач може ознайомитися не тільки з інвестиційними, але й ювілейними (пам’ятними) монетами, виготовленими із золота 925 та 999 проби. Купуючи цінні вироби із золота або срібла, можна захистити свої гроші від знецінення через інфляцію, оскільки ціна на дорогоцінні метали стабільно зростає.
Інвестиційна привабливість
До категорії цінних монет відносять інвестиційні та пам’ятні, причому останні випускаються невеликим тиражем та мають високу нумізматичну цінність. Вартість ювілейної монети складається з таких факторів, як утримання дорогоцінного металу, рідкість, стан та якість карбування. Для інвесторів набагато більший інтерес представляють інвестиційні монети, оскільки вони випускаються значним тиражем і практично складаються з дорогоцінного металу – золота, срібла або платини.
Висока інвестиційна привабливість монет обумовлюється тим, що операції їх купівлі/продажу не обкладаються ПДВ, завдяки чому їх ціна максимально наближена до вартості дорогоцінних металів, що містяться в них. Потрібно пам’ятати, що викуп монет банком проводиться за ціною, нижчою за продаж, тому їх покупка вигідна лише в довгостроковій перспективі. До переваг такого інвестування відносять таке:
- зростання вартості у довгостроковому періоді часу;
- відсутність оподаткування під час купівлі-продажу;
- можливість необмеженого придбання монет;
- легкість операції купівлі-продажу;
- низькі інвестиційні ризики.
Купуючи інвестиційні монетні вироби, важливо знати, що далеко не всі банки, які їх реалізують, надають послугу з викупу їх назад.
Основні правила інвестицій
Збираючись придбати дорогоцінні монети для інвестування, кожному буде корисним ознайомитися з деякими правилами, які допоможуть уникнути помилок.
- всі золоті вироби вимагають дбайливого зберігання, тому слід подбати про захист від механічних пошкоджень;
- це інструмент довгострокового інвестування, щонайменше 5 років;
- між ціною купівлі та продажу існує високий спред, тому вкладати у них слід лише вільні кошти, які не знадобляться найближчим часом;
- купувати вироби слід тільки в банку, оскільки покупка з рук тягне за собою ризик придбання підробки.
Відповідальність за зберігання цінної монети лежить на її власнику, якому слід приділити особливу увагу захисту від розкрадань та крадіжок.
Де можна придбати?
Інвестиційні монети із золота найвищої проби купують у великих банках, причому найчастіше вони реалізуються у спеціальних капсулах, здатних захистити від пошкоджень. Це має важливе значення з урахуванням м’якості металу, що спричиняє ризик фізичного пошкодження при механічному впливі. Якщо виріб має сліди пошкодження, це різко знижує вартість, тому зберіганню слід приділяти особливу увагу.
До речі, придбання ювілейної або пам’ятної монети – це не тільки вигідна інвестиція, але й гарний подарунок. Заглянувши на сайт https://www.mtb.ua/ru/moneti-svitu-2 можна знайти широкий асортимент не тільки національних, а й іноземних виробів, що мають різний дизайн. Підбиваючи підсумки, можна сказати, що покупка монетних виробів – зручний та безпечний спосіб довгострокового інвестування вільних коштів, користуватися яким може кожна людина.