Четвер, 25 Квітня, 2024

Проект “Ізюмська Лука”: чи потрібен він жителям району

Екологи-активісти просувають ідею створення на 32 гектарах Ізюмського лісу регіонального ландшафтного парку. У той же час, місцеві жителі і працівники лісових і мисливських господарств, які багато років розвивали місцеві угіддя, обґрунтовано побоюються, що зміна статусу земель може завдати шкоди місцевій громаді, а також флорі і фауні району, пише kharkov-future.com.ua з посиланням на kharkiv.name

Ізюмський ліс завдяки своїй пристеповій природі унікальний. Різноманітність трав і дерев, місця гніздування птахів, занесених до Червоної книги, кормова база для тварин – все це робить його привабливим для відпочиваючих, мисливців і рибалок. Протягом 14 років підтримували і розвивали цю екосистему громадські організації та лісові господарства. Вони завезли фазанів, кабанів, бабаків, плямистих оленів і європейських ланей, встановили вольєри, мисливські бази, засіяли кормові поля для тварин і охороняють територію від лісових пожеж. Щороку в угіддя приїжджають студенти Чугуєво-Бабчанського лісового технікуму та Запорізького Національного Університету, щоб на практиці вчитися, як відновлювати і регулювати чисельність тварин в дикій природі.

Лісові і мисливські господарства не тільки дбають про популяцію тварин і здоров’я флори. Вони створили тут сотні робочих місць, лісгосп вносить до бюджету громади понад два мільйонів гривень щорічно, а інвестиції в охорону і відтворення Державного мисливського фонду обчислюються десятками мільйонів гривень. У той же час, фахівці побоюються, що новий проект “Ізюмська Лука” виявиться згубним для створеної екосистеми. Справа в тому, що охорона і розвиток парку згідно із законом повинні фінансуватися державою.

В районі вже є такий приклад – існуючий регіональний ландшафтний парк «Ізюмська Лука». Місцеві жителі відзначають, що сьогодні він заставлений браконьєрськими капканами. Відсутність регулювання чисельності вовків призвела до того, що хижаки стали нападати на домашніх тварин, а останнім часом навіть заходять у двори прилеглих сіл. «Ізюмська Лука» заростає чагарниками, парк завалений деревами, які гниють і поширюють хвороби, зафіксовані випадки сказу диких тварин.

Відповідальні інвестори лісових господарств і мисливських угідь побоюються, що подібна доля чекатиме і ті території, в розвиток яких вони вклали свої сили. Об’єднавшись, громадські організації «Східний мисливський клуб», «Гай», «Гай – 2», “Лісомір”, “Українське товариство мисливців та рибалок” звернулися

в Державне Агентство лісових ресурсів України за роз’ясненнями про цілі нового проекту. У відповіді експертів сказано, що проект не достатньо опрацьований і не обґрунтовано доцільність створення парку. На думку фахівців, штучно висаджений на цій території сосновий ліс не вимагає спеціальної охорони. Більш того, це призведе до скорочення робочих місць в лісових господарствах на 50%. Простіше кажучи, через погано продуманий популістський проект, люди втратять роботу, бюджет – стабільні відрахування, а ліс стане улюбленим місцем браконьєрів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.