Субота, 27 Липня, 2024

Як перенести на іншу платформу сайт із російського сервісу Tilda

До початку повномасштабної війни з росією багато хто користувався сервісом Tilda, на якому можна легко розгорнути і лендінг, і візитівку, і магазин. Але тепер актуально забрати свої дані з цієї платформи, і не лише тому, що ми принципово не хочемо співпрацювати з росіянами. Крім цієї причини варто згадати і про санкції від світу (зокрема цифрові), через які складно бути впевненим у надійності російських платформ.

У цій статті спеціалісти українського хостингу Cityhost.ua розповідають, як забрати файли сайту із сервісу Tilda та розгорнути їх на вітчизняному хостингу. 

Як скачати файли сайту з платформи Tilda

Один важливий момент — забрати сайт ви можете тільки в тому разі, якщо у вас тариф Business. Якщо сайт розроблявся на безкоштовному або Personal, зробити це буде набагато важче.

Як скачати сайт з платної версії Tilda   

Ми створили для прикладу умовний сайт під назвою «Слава Україні!», який і будемо перевозити на нову платформу. 

Знайдіть у своєму акаунті Tilda розділ «Мои сайты», натисніть на кнопку «Редактировать сайт», після чого — «Настройки сайта».

У лівій панелі ви побачите серед інших вкладку «Експорт» — завдяки їй можна закачати сайт у вигляді zip-архіву. Якщо ви переносите сайт на новий домен — вкажіть його назву, коли система видасть відповідний запит. Якщо ж у вас уже був домен, і ви плануєте залишатися на ньому, не потрібно вносити змін. 

У скачаному архіві буде HTML-верстка з усім її вмістом — текстами, картинками, стилями, сценаріями JS. Але більше нічого ви не отримаєте. Всі інструменти e-commerce, кабінет користувача, форми зворотнього зв’язку, каталог і корзина для товарів, SSL-сертифікат — це все працює тільки для підписників сервісу. Також ви втратите офіційний шрифт компанії. 

Якщо у вас був звичайний лендінг чи портфоліо — особливих проблем не виникне. Ви просто розгорнете його на новому хостингу і сайт функціонуватиме собі далі. 

Але в разі, коли на Tilda був інтернет-магазин, доведеться «добивати» відсутні функції за допомогою зовнішніх сервісів для електронної комерції. Більшу частину функцій допоможуть реалізувати CRM для інтернет-магазинів. Можна також здійснити окремі налаштування для кожної потреби, якщо не бажаєте купувати CRM:

  • Додати платіжні віджети;
  • Скористатися послугами сервісів для онлайн-чатів — вони теж часто надають форми зворотнього зв’язку, чат-боти та попапи;
  • Можна залучити елементи інтернет-магазинів, які на деяких платформах функціонують окремо від основного конструктора (наприклад, на Shopify є план, який дозволяє «прикрутити» товари до вже існуючого сайту або навіть до сторінки в соцмережі). 

Ще раз наголосимо, що обираючи сторонні сервіси для комерційних потреб, варто звертати увагу на країну їхнього походження, щоб не проміняти, як то кажуть, «шило на мило».

Читайте також: Як перейти на електронний документообіг в Україні.

Як розгорнути сайт на новому хостингу

Ми розповімо покроково, як завантажити сайт на хостинг від Cityhost.ua. Для інших провайдерів процедура може відрізнятися в деяких деталях, але основний сенс залишається незмінним. Ми зробимо всього чотири кроки:

  1. Завантажимо архів на хостинг;
  2. Розпакуємо його;
  3. Перемістимо всі файли в кореневу директорію;
  4. Видалимо зайві папки.

В першу чергу потрібно зайти у файловий менеджер вашого хостингу. В акаунті Cityhost потрібно буде клікнути по вкладці «Хостинг» та натиснути на кнопку «Керування» навпроти назви домену чи піддомену. 

Вона приведе вас до списку можливостей, серед яких — «Відкрити у файловому менеджері». 

Шляхи можуть бути різні, але головне — потрапити до файлового менеджера. У більшості провайдерів коренева тека сайту називається public_html або www. В ній і будемо працювати. В папці не має бути ніяких файлів. 

ipSVjFC3yRMpgKUyqpRSk1CRQE-z2RtWStU4zTeLvEMfJ4FmAHOrSoT5hZYOG06nPwflRZGLxY4yh3hj7HHQGn7jnLQTF0Cz4nUw-janRLaNAyRSI5cgbV7-AybfQmUxkSFfAGzBRySfOyKgxA

У Cityhost на новому сайті лежить привітальний банер у вигляді файлу index.php, його можна спокійно видалити.

Завантажуємо з комп’ютера наш архів за допомогою кнопки «Завантажити». Після цього шукаємо опцію «Розпакувати архів» чи «Отримати архів». Щоб зробити це, потрібно буде відмітити zip-файл чекбоксом.   

З’явиться ще одна папка — це вже сам розпакований сайт. Потрібно зайти всередину, скопіювати всі файли та перемістити їх у кореневу директорію так, щоб у ній обов’язково з’явився .htaccess.

Тепер потрібно видалити дві зайві папки, які вже зробили свою справу — це архів та папка сайту, з якої ми забрали всі файли. Відкриваємо домен, перевіряємо — працює. 

Як забрати файли сайту з безкоштовної версії Tilda 

Скоріше за все, ви зможете забрати тільки деякий контент — тексти і картинки. І то не в тій якості, на яку хотілося би розраховувати. Тому при розміщенні сайту на подібних конструкторах (це стосується всіх сервісів взагалі) рекомендуємо зберігати окремо весь контент на незалежних носіях.

Щоб піти з Tilda в цьому випадку, доведеться просто створювати новий сайт або на іншому сервісі, або на CMS, або замовляти рукописну версію. Які плюси і мінуси кожного із видів розміщення?

Український або західний сервіс, подібний до Tilda

Ви можете швидко створити новий сайт, залити в шаблон вже наявний матеріал і одразу почати працювати. Але тут є такі ж мінуси, як і на Tilda, серед яких основний — тотальна залежність від функцій платформи. Та все ж цей варіант найпростіший і найбільше підходить для непрофесіоналів. 

CMS

Є багато зручних систем управління контентом, таких як WordPress чи Drupal. Перевага їх використання — у цілковитій незалежності. Скачуючи шаблон, ви стаєте його повноцінним власником, можете змінювати код і повністю переробляти під себе. З недоліків — ці системи складніші, в них треба розбиратися або наймати розробника. Працювати на CMS — дуже недорогий спосіб мати сайт, якщо ви будете займатися цим самостійно. Отримання шаблону зазвичай безкоштовне, потрібно лише заплатити за домен, хостинг і деякі плагіни. 

Рукописний сайт

Цей спосіб використовують найрідше, бо він найдорожчий. Ви отримаєте уніфіковану послугу, створену спеціально під ваш бізнес. Це буде тільки ваш сайт, але для редагування та адміністрування доведеться винаймати спеціаліста. Та й сама розробка коштує недешево.

Незалежно від того, чи був у вас сайт на платній чи безкоштовній версії Tilda, доведеться витратити певний час на переїзд та організацію веб-ресурсу на новій базі. Але в будь-якому разі це буде краще, ніж використання сервісу країни-агресора, який до того ж може бути заблокований в Україні в будь-який момент.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.