Субота, 18 Травня, 2024

“Символ перемог міста”: у Харкові відкрили новий фонтан “Олімпійський”

Новий фонтан міста презентував виконуючий обов’язки міського голови Ігор Терехов. Далі на kharkov-future.

Ні для кого не секрет, що у Харкові дуже багато фонтанів. Їх дійсно дуже велика кількість, починаючи від візитівки міста, “Дзеркального струменя” до одного з новітніх на Майдані Свободи. Не кажучи вже про те, що декілька фонтанів прикрашають площу перед Харківським національним театром опери та балету. І тепер в місті запрацював новий фонтан, який має досить цікаву історію та символізм.

“Олімпійська вода”

Новий фонтан отримав назву “Олімпійський”. Пресс-служба мерії повідомила, що це найстаріший фонтан міста. Він був побудований у 1980 році, напередодні Олімпіади – 80 у Москві. У 1990-х роках його зачинили через непотрібність, і активували його аж через 20 років перерви, у 2011 році. Однак після Євро-2012 робота фонтану була геть нестабільною, і він знову припинив працювати. Реконструкція розпочалася тільки минулого року.

При роботі над фонтаном, комунальники повністю демонтували чаші фонтану, додали їм нові декоративні елементи, і крім того басейн фонтану повністю вкрили гранітом. Було замінено 375 форсунків, додано на всю конструкцію більше ста світильників з кольоровою підсвіткою, і нарешті територія навколо фонтану була повністю доведена до цивілізованого стану з використанням плитки, якою вимостили площу перед Палацом Спорту.

На церемонії відкриття було продемонстровано хореографічний номер, а далі слово надали виконуючому обов’язки міського голови Ігорю Терехову. За повідомленням політика, велика програма з благоустрою Харкова прийде на День Міста, який традиційно святкується 23 серпня. За його словами, у цей день буде відкрито після реконструкції міський зоопарк та одну з “родзинок”, так званий “Парк Казок”. Ймовірно, мова йде про парк “Поляна казок”, який знаходиться на станції метро “Тракторний завод”. 

Наостанок в.о. міського голови додав, що фонтан буде символом натхнення міських спортсменів на те, щоб Харків завоював олімпійські медалі. Але невже завдяки цьому фонтан отримав саме таку назву. Відповідь на це журналісту kharkov-future надав сам держдіяч.

“Символ перемог міста”

(Промова Ігоря Терехова біля фонтану)

Ігоре Олександровичу, чому фонтан отримав назву “Олімпійський”?

“Це пов’язано з тим, що сама його конструкція насичена атмосферою Олімпіади. Його чаші нагадують олімпійські вогнища, і крім того, саме в цьому році відбудуться Олімпійські ігри в Японії, де братимуть участь харківські спортсмени. Тому фонтан побудовано, аби підняти їм моральний дух для подальших перемог”, – пояснив Ігор Терехов.

Тож, як бачимо, все так і трапилося. А враховуючи те, що початок Олімпійських ігор відбудеться через 20 днів, моральна підтримка спортсменам Харкова знадобиться, оскільки одні з учасниць, легкоатлетка Марина Килипко та тенісистка Еліна Світоліна – харків’янки! До речі, не так давно розпочали будівництво світлового фонтану на проспекті Гагаріна, який стане однією з перших іллюмінаціонних світлових інсталяцій не тільки в місті, а й в Україні. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.