Вівторок, 21 Травня, 2024

Незвичайний музей у Харкові

Похід до музею – це завжди дуже цікаве заняття. Більше того, такі походи не тільки цікаві, а й дуже пізнавальні. Можливість дізнатися щось нове робить таке місце просто незамінним для дітей і тих, хто любить постійно навчатися новому. У Харкові безліч музеїв абсолютно різної тематики. І морський музей, і історичний музей, і музей природи, і художній музей. Але насправді ці місця здаються якимись занадто стандартними, а для деяких моментами навіть нудними. Адже подібні музеї є у всіх більш-менш великих містах. Звичайно ж Харків не був би Харковом, якби в ньому не було якогось музею, що виділяється, на тлі інших. Незвичайним харківським музеєм є досить знаменитий Харківський музей ляльок! Про нього й йтиметься мова на kharkov-future.

Історія музею ляльок

Цей незвичайний музей було відкрито 5 жовтня 1954 року. Тоді музей знаходився у будівлі Харківського державного академічного театру ляльок імені Валерія Олексійовича Афанасьєва. Насправді тоді це був ще не зовсім музей, а скоріше невелика виставка ляльок. Ці ляльки колись брали участь у спектаклях цього театру. Але в 1968 році вже знатно накопичивши експонатів, Харківський музей театральних ляльок переїжджає до нової будівлі. Там цей музей знаходиться і сьогодні. Будівля будувалась спеціально під цей музей за кресленнями академіка Олексія Бекетова. Сама будівля теж є унікальною, оскільки вважається архітектурною пам’яткою минулого століття. Будівництву даної музейної будівлі, та й у принципі появі самого музею, сприяв Міжнародний Союз лялькових театрів. Ця спілка наполягала завжди на тому, щоб створювати музеї ляльок по всьому світу, тому не дивно, що вони швидко підтримали ініціативу створення музею в Харкові.

Під музей ляльок у будівлі виділено цілий третій поверх, який включає три експозиційні зали. Перших своїх відвідувачів новий будинок музею прийняв 23 серпня 1968 року. Кількість експонатів постійно зростала і в ХХI столітті в музеї є експонати не лише з усієї України, а й Польщі, Болгарії, Канади, Бельгії, Франції, США, Великобританії та інших держав з усього світу. У музеї є не тільки ляльки, але також і сувеніри, фотографії, афіші, макети ляльок та театральні програми.

У 2002 році розпочалася заміна всього експозиційного обладнання. У 2008 році всі роботи були закінчені, і це дозволило зробити музей відповідним сучасним тенденціям. Завдяки цьому, музей став більш цікавим для відвідувачів.

Експозиція Харківського музею

У музеї близько 11 тисяч різноманітних експонатів. За кількістю експонатів Харківський музей є одним із найбільших у всьому світі. Його трохи оминає лише Московський музей театральних ляльок при театрі ляльок імені Сергія Образцова.

У першій залі Харківського музею ляльок представлено історію розвитку театру ляльок. Тут розташовуються старі ляльки подружжя Симонович-Єфимових. Ці люди були радянськими лялькарями, які у 1918 році відкрили перший ляльковий театр. Найцікавішими експонатами тут є Стражник із театру Образцова, Піонерка Нюра та лялька із театру шведського режисера Міхаелся Мішке.

У другому залі знаходяться якраз колекції пов’язані з ляльками, наприклад фотографії, значки афіші тощо. На секунду, аналогів такої колекції немає в жодному музеї світу. Крім таких експонатів, тут знаходяться експонати, які показують історію розвитку Харківського музею ляльок. Тут можна відстежити весь шлях музею від його будівництва і до сьогодні.

У третій залі Харківського музею ляльок розташовується якраз колекція ляльок із різних країн. Звичайно, велика частина експонатів у даному залі з Польщі, але звичайно ж це не єдина країна, що люб’язно надала своїх ляльок. Крім вищезгаданих країн на зразок США та Канади, тут також є ляльки з Монголії, Чехії, Іспанії, Китаю.

Відгуки про Харківський музей ляльок

І так про цей музей є безліч відгуків в інтернеті. Деякі дуже позитивні, а деякі досить негативні. Якщо говорити про позитивні відгуки, то люди найчастіше відзначають про прекрасні експонати, нестандартність і водночас прекрасність залів, позитивні враження після побаченого та почуття чарівної атмосфери в музеї. Негативні відгуки зазвичай стосуються якихось індивідуальних речей у кожного. Деякі люди говорять про те, що цей музей тільки для дорослих, адже деякі ляльки можуть налякати дітей, на думку деяких, зазначається, що колектив музею не чуйний, зустрічають гостей тут просто жахливо, а ремонту в музеї немає. Загалом відгуки про музей та театр ляльок абсолютно різні. Кожен може знайти у цьому місці щось своє. Сказати можна лише одне, що відвідати цей музей людям точно потрібно. Незважаючи на всі негативні відгуки багато хто відзначає те, що для дітей музей ляльок просто незабутнє місце. Абсолютно всі діти, та й багато дорослих, говорять про експонати, що чудово збереглися, і незабутні відчуття після відвідування всіх трьох залів музею. У музей багатьом хочеться повертатися знову і знову. І навіть після повторного відвідування багато хто дивується, тому, що серед експонатів можуть з’явитися нові ляльки, або інші експонати пов’язані зі світом лялькового театру.

За цими ляльками багато хто спостерігає годинами знаходячи в них частинки чужої культури. Для багатьох це дуже цікаве заняття. Також можна поговорити з працівниками музею про експонати. Вони із задоволенням розкажуть про всі експонати, про які вони пам’ятають. Все ж таки запам’ятати історію більш ніж 11 000 експонатів дуже складна задача. Але на багато питань у працівників музею точно будуть відповіді. А питань може виявитися насправді досить багато. Звичайно ж, на перший погляд, тут здається все гранично зрозумілим, але це оманливе враження.

Крім самого музею, тут також є театр. Про театр теж багато хороших відгуків і це є чудовим місцем для відпочинку всією родиною. Виступи в театрі подобаються і дорослим, і дітям, а театральні сценки поставлені настільки професійно, що багато хто вибирає ляльковий театр замість походу до звичайного. Звичайно ж, для повноти картини варто відвідати і театр теж.

Якщо підбивати підсумки з усього вищесказаного, то варто відзначити, що музей обов’язковий до відвідування абсолютно всім, хто з якихось причин не зробив цього раніше. Звичайно ж, у музеї може бути не все ідеально і комусь може не сподобатися відвідування Харківського музею ляльок. Але все ж таки перевірити сподобається чи ні, музей варто точно.

Розташування Харківського музею ляльок

Музей знаходиться на одній з центральних і найстаріших площ Харкова, а саме на Площі Конституції 24. Дістатись цієї площі можна або на тролейбусі № 11 або № 55, або на автобусі № 78е, 219е або 272е, ну або звичайно ж можна сісти на червону гілку Харківського метрополітену та доїхати до однойменної станції метро“Площа Конституції”. Загалом дістатися до цієї будівлі не так вже й важко. Харків’яни знайомі із цим місцем обов’язково підкажуть, як дістатися до музею.

Це місце насправді просто чарівне, тому що відкриває для багатьох дорослих своєрідний світ дитинства і допомагає відчути всі ці дитячі емоції знову і знову, а дітям врізається в пам’ять на довгі роки, тому в майбутньому вони згадуватимуть усе це з посмішкою на обличчі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.