Неділя, 28 Квітня, 2024

Люстри для маленьких приміщень: секрети візуального збільшення простору

Освітлення вже давно використовується як інструмент візуального збільшення тісних приміщень. Якщо кімната має невелику площу, то неправильно підібрана люстра, незначна кількість світла зроблять її менше. Грамотне освітлення, навпаки, здатне збільшити кімнату на кілька метрів, хоч і віртуальних.

Якщо в просторих кімнатах активно використовуються підвісні на ланцюгах або кронштейнах люстри, то в маленьких доречніше виглядають ергономічні та компактні моделі.

Порада № 1

Підбирайте світильник з урахуванням висоти стелі. Якщо вона більше 2,5 метрів, можна використовувати підвісні моделі. У такому випадку світильник буде виглядати пропорційно і не громіздко.

Для приміщень із низькою стелею оптимальні споти, стельові люстри. Мініатюрні здатні повністю замінити люстру. Вони виглядають акуратно та доречно, не забирають увагу.

Якщо підвісна люстра – це давня мрія, то рекомендується зупинятися на моделях з орієнтованими вгору плафонами. Спрямоване світло додасть висоти, об’єму та простору.

Плафони з тонуванням і в темних кольорах «крадуть» світло, тому в невеликих кімнатах доречніші прозорі моделі. Ще краще, якщо плафонів взагалі не буде.

Порада №2

У маленьких кімнатах потрібно використовувати світильники без зайвого декору. Він з’їдає простір, створюючи візуальний шум. Слід відмовитися від каскадних люстр на користь лаконічних та простих моделей.

Порада №3

Будь-то бра, торшер або люстра, у невеликих приміщеннях по метражу, важлива не тільки зовнішня складова, а й технічні параметри. Тут діє правило, що більше світла, то більше простору. Потужність, що рекомендується, на один квадратний метр площі:

  • світлодіодна лампочка – від 2 Вт;
  • енергозберігаюча лампа – від 4 Вт;
  • звичайна лампа розжарювання – від 20 Вт.

Порада №4

У невеликих просторах рекомендовано мати різні сценарії освітлення. Часта помилка – передбачити лише люстру. Звучить парадоксально, але у мініатюрних кімнатах складніше зробити грамотне світло, ніж у просторих. Обов’язковою є наявність основного, функціонального та декоративного освітлення. Не варто ігнорувати приховане підсвічування, настільні лампи, торшери, підсвічування картин, дзеркал та інших предметів інтер’єру.

Порада №5

У люстрах важлива не лише кількість плафонів та ріжків. Велику роль відіграє діаметр. Велика люстра точно привертатиме увагу, а маленький світильник не дасть належного освітлення навіть із потужними лампочками.

Щоб розрахувати приблизний діаметр люстри, необхідно скласти довжину та ширину кімнати (в метрах) та помножити суму на 10. Отримане значення (у сантиметрах) і буде ідеальним діаметром.

Порада №6

У невеликих кімнатах кожен метр площі на вагу золота, тому логічним вибором стануть функціональні освітлювальні пристрої. Торшер-етажерка є додатковим місцем для зберігання, де можна розмістити бібліотеку, колекцію платівок та інші корисні речі. Світильник-вішалка дозволить розмістити напрасовану сорочку для завтрашнього виходу на роботу. Світильник-полиця відмінно підходить для розміщення різних дрібниць.

Щоб світильники не розчарували, купувати їх слід у перевірених магазинах. Сьогодні не обов’язково ходити у шоу-руми. Істотно перевершують їх за асортиментом спеціалізовані інтернет-магазини. Доставка світильників може виконана до найближчого поштового відділення, або навіть під двері квартири. Якщо модель не підійшла завжди можна оформити повернення. Наявність гарантії та сертифікатів якості є визначальною при виборі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.