Вівторок, 21 Травня, 2024

Харківський монумент ученому і науковому діячеві в галузі історії – Михайлу Ломоносову

Пам’ятник, який був встановлений майже 20 років тому називають перлиною Палацу культури. Монумент являє собою колону, на горі якої розмістився вчений з пером у правій руці. Фігура історика відлита з бронзи, а статуя виконана з гранітного матеріалу. Скульптором статуї виступив професійний майстер – Олександр Табачників, який дуже відповідально поставився до замовленої роботі та перед створенням фігури об’їздив безліч місць, де жив і проводив свою діяльність Ломоносов. Монумент принаймні вийшов нестандартним і цікавим у виконанні, пише kharkov-future.com.ua. Розглянемо біографію наукового діяча та ознайомимося більш детально з цікавими фактами створення харківського монумента, присвяченого вченому.

Життя й успіхи Михайла

Михайло Васильович був народжений в другій половині 1711 року, місцем народження стала Архангелогородська губернія, в якій хлопчик проведе своє дитинство. У шкільні часи, Михайло був завжди на крок попереду своїх однокласників і педагогів, вивчаючи нові теми наперед. Але у 19 років, Михайло тікає з дому і відправляється в Москву на товарному кораблі. По прибуттю в нове місто, Ломоносов вдало надходить в академію, де успішно за рік переводиться на 2 класи вище. Закінчивши академію у хлопчика не пропало бажання вивчати нове, і Михайло вирушає на навчання в Києво-Могилянську академію. Провчившись кілька місяців, Ломоносову пропонують навчання в Академії наук Санкт-Петербурга, юнак негайно дає свою згоду. Михайло став першим учнем, хто зміг потрапити в академію не маючи закордонного громадянства і зв’язків. Після Академії, Ломоносов вирушає і на закордонне навчання, де пробує практикуватися в нових мовах і науках.

Після повернення, Михайла відправляють на службу до прусської армії. Через рік, Михайло бувши на Батьківщині випускає дисертації, які дають молодому вченому місце ад’ютанта Академії наук. Після кількох написаних наукових праць, Ломоносова призначають професором хімічних наук. З цього часу вчений повністю присвячує себе науці, Ломоносов є одним з найбільш унікальних вчених, його дослідження проводилися в області хімії, астрономії, історії та географії.

Роботи Михайла Васильовича

Довгий час, праці та діяльність Ломоносова залишалися непоміченими, лише через 50 років роботи вченого стали поширюватися. На цей час Михайло є одним з найбільш значущих знавців в XVIII столітті.

Найпопулярнішими роботами вченого є теорії походження Венери, створений закон збереження речовин в хімічних реакціях і дослідження в області електрики. Роботи Михайла випередили людство на кілька десятків років вперед.

Цікавий факт про пам’ятник Ломоносову

Спочатку, фігура історика була відлита ще на початку 1980-х років, але встановлена вона була ​​тільки через 30 років. Головними перевагами монумента є його доступність і унікальність. Кожен охочий може приїхати та сфотографуватися з монументом, що знаходиться в Палаці культури, унікальність передбачає те, що фігура і статуя зуміли знайти ідеальну сумісність.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.