У Харківській області було проведено плановий демонтаж заводу у Будах. Це відоме багатьом підприємство з виробництва фаянсових та керамічних виробів для дому та декору припинило свою роботу понад 15 років тому. Далі на kharkov-future.
Два вибухи, як і було заплановано, зруйнували робочі цехи підприємства. Від заводу залишився лише залізобетонний каркас.
Площа землі, де розташовано завод 2,5 гектара. Можливо, що незабаром, ця територія буде виставлена на аукціон як промисловий майданчик.
Історія підприємства
Михайло Кузнєцов у 1867 роках орендував фабрику з виробництва фаянсу у с. Байрак. Оскільки розташування підприємства було невдалим, промисловець вирішив перенести його до с. Буди.
На заводі довгий час працювало багато місцевих жителів, навіть цілі покоління. Перші вироби були напівфаянсовими. У 1892 році на фабриці почали виробництво фаянсу, а у 1894 стали випускати фарфоровий посуд.
Фабрика успішно працювала та розвивалася, навіть попри те, що у 1917 році фабрику націоналізували. У Велику Вітчизняну будівля фабрики постраждала, але після війни була швидко відновлена.
Завод у Будах був одним із найвідоміших підприємств України, доки у 2006 році його керівництво не оголосило завод банкрутом. Підприємство припинило своє існування.
Будянський фаянс став легендою Слобожанщини. Унікальну колекцію будянського посуду можна побачити тепер лише у музеї.
Свого часу, коли завод ще працював, багато харків’ян із задоволенням купували тарілки, чашки та столові сервізи виробництва Будянського фаянсового заводу. Будянським посудом користувалися повсякденно практично в кожній родині, оскільки він був недорогим і виглядав дуже мальовничо.
Сьогодні – це вже раритетні вироби, але в багатьох ще залишилися тарілки з півниками та з розписами у техніці Гжель, кухлі та глечики у народному стилі.