Субота, 14 Вересня, 2024

Підірвали Будянський фаянсовий завод

У Харківській області було проведено плановий демонтаж заводу у Будах. Це відоме багатьом підприємство з виробництва фаянсових та керамічних виробів для дому та декору припинило свою роботу понад 15 років тому. Далі на kharkov-future.

Два вибухи, як і було заплановано, зруйнували робочі цехи підприємства. Від заводу залишився лише залізобетонний каркас.

Площа землі, де розташовано завод 2,5 гектара. Можливо, що незабаром, ця територія буде виставлена ​​на аукціон як промисловий майданчик.

Історія підприємства

Михайло Кузнєцов у 1867 роках орендував фабрику з виробництва фаянсу у с. Байрак. Оскільки розташування підприємства було невдалим, промисловець вирішив перенести його до с. Буди.

На заводі довгий час працювало багато місцевих жителів, навіть цілі покоління. Перші вироби були напівфаянсовими. У 1892 році на фабриці почали виробництво фаянсу, а у 1894 стали випускати фарфоровий посуд.

Фабрика успішно працювала та розвивалася, навіть попри те, що у 1917 році фабрику націоналізували. У Велику Вітчизняну будівля фабрики постраждала, але після війни була швидко відновлена.

Завод у Будах був одним із найвідоміших підприємств України, доки у 2006 році його керівництво не оголосило завод банкрутом. Підприємство припинило своє існування.

Будянський фаянс став легендою Слобожанщини. Унікальну колекцію будянського посуду можна побачити тепер лише у музеї.

Свого часу, коли завод ще працював, багато харків’ян із задоволенням купували тарілки, чашки та столові сервізи виробництва Будянського фаянсового заводу. Будянським посудом користувалися повсякденно практично в кожній родині, оскільки він був недорогим і виглядав дуже мальовничо.

Сьогодні – це вже раритетні вироби, але в багатьох ще залишилися тарілки з півниками та з розписами у техніці Гжель, кухлі та глечики у народному стилі.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.