Субота, 18 Травня, 2024

Почалася реконструкція «загадкового» харківського моста

Поскрипує, вібраційний і грозиться викинути вниз. Але тим тільки романтичніше навісний міст! Мости, які побудовані в минулих століттях і часто-густо існують в привабливих і безлюдних місцях. На них є атмосфера поезії й весняного – легкого настрою, що так люблять молоді парочки, пише kharkov-future.com.ua.

Хоча назва “підвісний міст” і неправильне в архітектурі та прийнято використовувати термін “висячий”, ми будемо нехтувати цим.

У Харкові понад десять різних переправ! Але об’єктом для реконструкції став міст, розташований поруч з садом Карпових.Яку назву мосту тільки не приписували – Символ, Підвісна, Таємничий, Карпівський, але для кожного воно своє. Але вже в цьому році міст отримає новий вигляд і стане приводом для відвідування пам’ятки.

Трохи історії створення підвісного моста

Міст, що з’єднує Гончарівку і Москалівку, заснували понад 200 років тому підприємцями – Карповими, спочатку він розроблявся за часів заселення, будівництві виробничих масивів. Як наслідок таким забудов – постійно посилений пішохідний трафік, який мало того, що був численним, так ще й на додачу не зручним. Було поставлено завдання скоротити шлях і впорядкувати пішохідні шляхи. Рішенням послужило – створення моста, щоб скоротити дорогу переходу річки Лопань і зробити рух в цьому районі зручним і комплексним.

Підвісний міст, як і планувалося полегшив життя харків’янам, адже до його будівництва доводилося обходити річку мало не навколо всього периметра.

Відомо, що в кінці XVIII століття Карповський сад відвідувало величезна кількість людей. Справа в тому, що це було унікальне місце в Харкові. Аналогів, де могли б прогулюватися і відпочивати харків’яни, просто не було. Нову переправу виготовили з металу, а настил – з дерева. Через цю особливість їздити на велосипедах по мосту – не рекомендувалося. Нарешті, в цьому році проржавілий міст допрацюють і зроблять його більш безпечним і відповідного часу. Реконструкцію заплановано закінчити раніше встановлених термінів, тому як роботи ведуться інтенсивним темпом.

Популярність моста у харків’ян в наші дні

Попри гнітючий стан, багато відвідували його і до цього дня. З – за того, що міст втратив колишню актуальність округу біля мосту стала тихіше і спокійніше, тепер тут переважає природа, вона розпорядилася засіяти собою територію біля переправи та надати інший вид. Багато хто навіть не знають, що міст пережив кілька століть і подій за цей час, його по праву можна назвати об’єктом, повідавши зміну поколінь. Звідси і рішення про реконструкцію, адже міст є історичною спадщиною Харкова. І хто його знає, може саме він буде новим місцем для реклами Харкова.

Як дістатися

Дістатися до висячого мосту можна тролейбусом під номером 11, в сторону вул. Володарського. Або на своїй машині, що буде цікавою і барвистим рішенням. Шлях для деяких може здатися не близьким, але повірте воно того варто. Рекомендується з’їздити туди і до реставрації, прогулятися по Карпівському парку, щоб надалі мати уявлення між різницею до і після реставрації між цим унікальним містом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.