Вівторок, 21 Травня, 2024

Мости Харкова: топ 10 найцікавіших історій

Харків сьогодні несудноплавне місто, але мостів тут достатньо. У місті близько 60 мостів із цікавою та незвичайною історією. Про найцікавіші розповімо прямо зараз на kharkov-future.com.ua.

У XVIII – XIX століттях мости будувалися з дерева, рідше – з каменю. Їхня конструкція була нестійкою та вимагала частого оновлення. Згодом з’явилися залізобетонні мости, які служили значно довше. Багато конструкцій не збереглися до наших днів, оскільки були зруйновані під час паводків та війн.

Великий Лопанський

Лопанский мост

Старий міст на вулиці Полтавський шлях. Його призначення – переправа із залопанських районів у центр міста. Багато років це був єдиний шлях до центральних районів. Про міст є згадки, що датуються початком XVIII століття.

У ті далекі часи городянам щороку доводилося ремонтувати опори мосту після повені. У 1780 році конструкцію зміцнили кам’яними опорами. Сучасний вид міст прийняв у 1883 році, проте його зовнішній вигляд та функціональність сильно постраждали у період Другої Світової війни. Реконструкцію мосту було проведено вже у 1958 році. Весь час до реконструкції харків’яни користувалися тимчасовим дерев’яним мостом.

Остання трансформація мосту відбулася у 2016 році, в цей час були демонтовані декоративні елементи з серпом та молотом.

Харківський

Знаходиться на Московському проспекті та перетинає річку Харків. Конструкція з’єднує центр міста та східні райони.

Міст збудували у XVIII столітті і з того часу його конструкція постійно видозмінювалася, його ремонтували, добудовували, модернізували, виходячи з їх архітектурних нововведень та практичності використання.

У 1870 роках влада задумала звести кам’яну конструкцію, але проект так і залишився в розробці. Перший кам’яний міст Харкова з’явився лише за 31 рік.

Сьогодні цей красивий міст прикрашають гранітні постаменти та художньо оформлені ліхтарі.

Маріїнський

Мариинский мост

Молодий, але дуже відомий міст у Харкові. Розташований поруч парк – улюблене місце відпочинку городян, куди приходять відпочити з дітьми та друзями.

Офіційно відкрили міст у 2011 році, у цей час проводилася реконструкція скверу. До цього часу тут був просто невеликий міст із дерева, який був дуже аварійно небезпечним.

Міст вражаюче виглядає з новим підсвічуванням. Тут часто можна зустріти прогулянкові човни, люди милуються видом, що відкривається.

Зоологічний

Зоологический мост

Романтичне місце з дивовижним видом на наше місто. Міст знаходиться над вулицею Клочківською, проходячи ним, можна потрапити в Сад Шевченка. Місцеві жителі називають його мостом Закоханих.

Збудували його у 1952 році. Це тінисте та тихе місце, що сприяє відпочинку, у вечірній час міст висвітлює ілюмінація.

Люсін

Люсин мостик

Невеликий міст у Саду Шевченка зроблений із металу. Це старий міст, який був збудований у XIX столітті. Його конструкція не постраждала навіть у той час, коли Харків був майже повністю зруйнований у Другу Світову війну.

За переказами, свою назву міст отримав на честь дружини генерала, який розпорядився збудувати цю конструкцію для своєї дружини.

Купецький

Купеческий мост

Міст через Лопань збудували ще у XIX столітті. У той час замість потужної конструкції на цьому місці були дерев’яні палі. Міст часто ремонтували через його неміцність та жвавий рух.

Понад сто років тому було вирішено облагородити міст та побудувати нову залізну конструкцію з кам’яними опорами. Це старий, але дуже міцний міст, якість та витривалість якого регулярно перевіряються.

Кузинський

Кузинский мост

Знаходиться над залізницею та сполучає Лису гору з Великою Панасівською. Оскільки знаходиться на околиці міста, харків’яни мало про нього знають, особливо якщо не бувають у цьому районі.

Відмінна особливість конструкції – вигнута форма. Має назву на честь відомого в минулому торговця винами, який жив та вів свій бізнес у Харкові.

Скляний

Стеклянный мост

У 2012 році на одному з найжвавіших проспектів міста було збудовано ефектний міст. Скляна конструкція особливо красиво виглядає у вечірній час, коли включено підсвічування. Вигляд на місто, з цього мосту, просто приголомшливий. Тут часто можна зустріти групи туристів, які проводять фотозйомки.

Це не лише привабливе місце для прогулянок. Міст – функціональний, безпечний пішохідний перехід через, постійно завантажений транспортним потоком, проспект Гагаріна. Користуватися мостом можуть люди з інвалідністю, тут є пандус та ліфт. 

Конструкція охороняється, а взимку всередині підтримується температура повітря 12-15°С.

Монолітний залізобетонний фундамент та використання антивандального скління дозволяють говорити про те, що це найбезпечніший міст для пішохідних прогулянок.

Комунальний

Перехрестя Льва Ландау та проспекта Московського – ще одне цікаве місце, тут встановлено найдовший міст у Харкові, його протяжність 1,1 кілометра.

Естакада, шляхопровід та сам міст знаходяться над пр. Московським, залізницею та річкою Немишля. Міст може похвалитися, єдиною у місті, дворівневою транспортною розв’язкою.

Конструкцію здали в експлуатацію у 1975 році, відтоді тут постійно проводиться модернізація, щоб підтримувати функціональність мосту.

Метроміст

Метромост

У Харкові є не лише пішохідні та автомобільні мости. Спеціальний метроміст побудований між станцією метро “Київська” та станцією метро “Академіка Барабашова”. Це критий міст метро, ​​що є великою рідкістю. Подібних конструкцій більше немає ніде у всьому світі.

Збудували міст у рамках програми експериментального будівництва у 1980 році. Раніше планували, що поряд із мостом буде прокладено автомобільну магістраль.

Харківські мости дивують своєю красою та неординарними рішеннями. Вирішивши вивчити околиці, обов’язково знайдіть час для того, щоб прогулятися мальовничими мостами та містками. У Харкові не тільки багато старовинних мостів, а й постійно з’являються нові, оригінальні конструкції, які радують не лише привабливим зовнішнім виглядом, а й функціональністю, оскільки призначенням мостів є певна мета – досягти якнайшвидше того чи іншого пункту призначення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.