Субота, 18 Травня, 2024

Оглядовий майданчик на Держпромі проходить випробування

Будівництво наближається до завершення.

Запущене будівництво оглядового майданчику на вершині Держпрому наближається до своєї фінальної стадії. Сьогодні всі побудовані об’єкти розпочали свої випробування. Будівництво розпочалося ще з квітня, і проходить на 12 поверсі шостого під’їзду, пише kharkov-future.com.ua.

Будівельні плани

За повідомленням архітекторів, крім оглядового майданчика, в прилеглих приміщеннях пройде капітальний ремонт та замінено ліфт. При всьому цьому, під час ремонту прагнуть зберегти оригінальний вид, оскільки Держпром – пам’ятник архітектури. Зазначимо, що підготовка Держпрома до реставрації почалася двадцять років тому, у 2001 році, проте самі  роботи наступного року. Проте, проєкт постійно недофінансовували, будівництво постійно затягувалося, і лише в цьому році воно буде доведено до кінця. За словами директора Держпрому, Миколи Чіхунова, основні роботи стосуються щодо відновлення внутрішніх приміщень по сходовій клітці. Також було закуплено спеціальну плитку для оздоблення приміщень, виготовлену спеціально під замовлення харківським плитковим заводом, з врахуванням тієї самої палітри, яка була ще під час будівництва Держпрому.

Що зроблено і що далі?

новий ліфт у будівлі

Одне з перших придбань, яке має бути остаточно виконане – оновлений ліфт. В системі публічних закупівель ProZorro вказано, що ліфт мусить бути цілком виправним, без слідів втручання, і з гарантією на три роки . Вага ліфту має складати в районі 1200 кілограмів, ширина кабіни – 1 метр 20 сантиметрів, висота має складати 2 метри 30 сантиметрів. І такий ліфт врешті-решт знайшли в Німеччині, і ціна його склала в районі 5 мільйонів 156 тисяч 500 гривень.

Німецький ліфт Newlift FST2XT має в наявності пристрій контролю перевантаження, систему корекції точної зупинки ліфту, диспетчерський зв’язок з трьома режимами: кабіна – станція керування – портьє, інфрачервоний датчик контролю дверного прорізу на всю висоту, а також режим “З супроводом ліфтера” та без нього. Інтер’єр та екстер’єр ліфту виготовлений з прозорого скла, в інших частинах кабіни – з дерева, дещо з червоного дерева. Стеля в ліфта підвісна, теж з дерева, підлога  з плитки, плінтуси – з латуні. Ліфт має світлодіодне освітлення, круглі бронзові кнопки (тактильні та зі шрифтом Брайля), автоматичні двостулкові двері телескопічного відкривання.

Також планується встановлення оглядового бінокля. Для цього було прибрано дрібні металоконструкції, каркас із брусів, ступені, огорожі, покриття підлоги, дверних полотен, перегородку із скляних блоків, шпалер і оздоблення з декоративного пластику. Всі роботи проводилися біля входу на майданчик.

До речі, на самому майданчику оброблено ґрунтом фасад, обклеєно стіни склосіткою, пофарбовано, нанесено декоративну штукатурку, а також обладнано вентиляційні шахти.

Незадовго до випробувань остаточно замінили чавунний трубопровід на поліетиленовий, демонтували опалювальну систему з не оцинкованими трубами та замінили її теж на поліетиленову.

Що далі?

фото надане ХОДА

Вчора було повністю замінено абсолютно всі розетки, а також встановлено бра.  Сьогодні відповідну заяву вже зробили у Харківській обласній державній адміністрації. Крім того, сьогодні було повідомлення про те, що будівництво вже закінчило осклення оглядового майданчику.

На дванадцятому поверсі вже встановлені металеві і скляні огорожі, покладено підлогове покриття і проведено освітлення. Залишилося встановити лавки і освітлення а також зробити ремонт в приміщенні, розміщенному на майданчику. 

Цитуючи заступника голови ХОДА, Михайла Харнама, вхід на майданчик буде оформлено декількома ступенями і пандусом. Примикаюче приміщення до оглядового майданчику теж приводиться до відповідного стану. В ньому вже провели капітальний ремонт: замінені вікна, дороблені стелі, стіни і підлога. Це все очікує тільки пофарбованого оздоблення. Тобто, буде перероблено і сам під’їзд, по якому відвідувачі ходитимуть до оглядового майданчику, і сходи. Ліфт вже встановлений. І все це спрямовано на облаштування та збереження архітектурної цілісності Держпрому.

Випробування пройдуть до 18 серпня цього року. Відкриття та здача у експлуатацію призначено на 24 серпня, на честь 30-річчя незалежності України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.