Четвер, 25 Квітня, 2024

Храм Святого Іоанна Богослова

У Харкові є величезна кількість різних будівель і пам’яток. І від такої кількості очі розбігаються в різні боки. Ніхто не може вибрати щось, що буде і цікавим і красивим для очей. А цього дуже хочеться вірно? А можливо ви віруюча людина і хочете доторкнутися до святих місць Харківської області? Що ж якщо на все це ви відповіли так, то вам відмінно підійде для екскурсії Іоанно-Богословський храм. Мало того у цього храму дуже важка історія, яку цікаво дізнатися. Далі на kharkov-future.

Історія храму

Спочатку дана церква була дерев’яною як і багато інших. Першу згадку про неї можна зустріти в літописах 1680. Проіснувала вона так 200 років, після чого замість неї вирішили збудувати муровану.

Кам’яну будівлю звели за проектом архітектора Харківської єпархії Федора Івановича Данилова. У 1885 церкву освятили і вона почала приймати прихожан.

Ходили в неї люди аж до 1917, а після почалася громадянська війна. Робота церкви була припинена на 4 роки. Всього лише за 2 роки, а саме з 1925 по 1927 громада церкви збільшилася багаторазово. Так в 1925 в церкві було 30 прихожан, а в 1927 вже цілих 797. Але в 1930 році храм закривають і вирішують знести. Цьому не судилося статися, так як його вирішують віддати під склад. Храм уже не був схожий на самого себе, адже звідти познімали всі хрести і дзвони.

Потім почалася Велика Вітчизняна Війна і верхній ярус будівлі був повністю знищений. Все через те що храм був відмінною точкою для обстрілу залізничної станції. Радянська влада після закінчення війни навіть не думала подбати про храм. Тому він стояв і повільно руйнувався.

Все змінилося в 1991 році. Напівзруйнований храм віддали релігійній громаді, яка почала проводити на уламках богослужіння. Потім місцева влада все ж вирішила реконструювати даний храм і в 1992 взялися до роботи.

Якби не цей переломний момент, то храм так і залишився б просто руїнами, поки не пішов би під знесення або не завалився сам по собі.

Чому варто відвідати храм?

Храм був в дуже жалюгідному стані, коли його почали реставрувати в 1992. Головний вхід був майже завалений, дах і лазні були повністю знищені. Всюди ріс бур’ян, а дерева пробивалися прямо з підлоги. Жахлива картина насправді. Колись великий храм був майже повністю знищений. Але все ж частина фрески вціліла не дивлячись ні на що. Її відновили і зараз багато туристів можуть прийти і подивитися на неї. Фреска дуже стара і багато хто з цікавістю її розглядає. Так само дуже цікавим буде поглянути на саму відбудовану церкву. Поглянути на те як людські руки змогли відбудувати цю прекрасну будівлю, хоча храм вже майже загинув.

В додаток до всього вище сказаного для нашої місцевості даний храм не зовсім типовий. Немає тут золотих куполів і величезної висоти, яка спрямовується в небеса. Храм дуже маленький, але від того не виглядає менш красиво. Так що, якщо ви думаєте куди б сходити в Харкові, то спробуйте сходити в храм Святого Іоана Богослова. Це напевно буде для вас чимось не звичним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.