Понеділок, 24 Червня, 2024

Де здобути IT-освіту в Харкові?

IT-сфера вже з самого початку своєї історії завоювала суспільну увагу. У 1960 році, коли її розвиток вже не був ні для кого потайним, почались і зміни, спрямовані на встановлення нових цінностей. Особливо яскраво це демонструвала система освіти, що дедалі більше запроваджувала інформаційних технологій у процес навчання, а також розширювала галузі знань, що могла запропонувати. IT-спеціаліст став професією, привабливою для багатьох: не останнє місце займала мотивація суто фінансова. Зацікавленість інноваційною діяльністю посилювалась доволі низьким порогом входження. Далі на kharkov-future.

Попит народжує пропозицію, тому освітні програми сфери IT поступово перестали бути надбанням лише вищих навчальних закладів. Ринок вчасно зрозумів тенденції, і відрефлектував їх у вигляді альтернативних форматів навчання, які втілились в IT-школах та різноманітності відповідних курсів.

У Харкові простежуються численні приклади такого підходу, і саме про них і піде мова.

Фундамент, закладений ВНЗ

Почати варто з панівного середовища в місті, до якого примикають усі, що більш-менш серйозно налаштовані зв’язати своє життя з інформаційними технологіями. Спектр сфер у харківських вищих навчальних закладах є досить широким – абітурієнти перебувають на роздоріжжі таких спеціальностей, як: інженерія програмного забезпечення, комп’ютерні науки, інформаційні технології, комп’ютерна інженерія, системний аналіз, та кібербезпека.

Провідними у світ IT закладами стають Харківський національний університет радіоелектроніки та “Харківський політехнічний інститут”. Головний критерій якості в освітніх програмах даної спрямованості головним чином можна охарактеризувати як прогресивність.

Оскільки досягнення в IT-сфері нерівномірно розподілені у світі, кожний окремий її представник задля більшої ефективності має інтегруватися у глобальну систему. 

Зазначені харківські ВНЗ цілком відповідають цій вимозі, оскільки один з векторів їхнього розвитку будується на міжнародних зв’язках: здобувачі освіти отримують змогу продемонструвати власний потенціал як під час програм з обміну студентів, так і безпосереднього стажування. Реалізація міжнародних проєктів охоплює країни провідних університетів світу: Францію, Польщу, Німеччину, Швецію, США, Нідерланди, Фінляндію. Така тенденція разом зі співпрацею з IT-компаніями стає важливим внеском у запровадженні новітніх предметів вивчення. Це яскраво простежується в діяльності розглянутих ВНЗ, у яких дослідження систем штучного інтелекту давно стало звичним напрямом поряд з іншими. 

Альтернатива світового рівня

Не всі, однак, впевнені у своїх намірах зв’язати майбутнє з інформаційними технологіями. І саме для таких людей існують альтернативні формати навчання.

З-поміж них, у Харкові провідне місце займає комп’ютерна академія, що відома кожному містянину, як “STEP”. Попри співіснування з іншими IT-школами, саме вона стає місцем, де опиняється більшість харків’ян, що прагнуть дізнатись трохи більше про сфери в IT.

Навчальний заклад будує блискучу репутацію, оскільки після виникнення у 1999 році філіалу в Одесі, мережа академій “STEP” набуває міжнародного рівня, і засновується у 15 країнах світу.

Спрямованість запропонованих курсів охоплює різноманітну аудиторію – серед основних напрямів академії: програмування, дизайн, маркетинг, та кібербезпека.

У 2018 році академія вдається до рішучого кроку і створює університет як відгалуження початкового проєкту “STEP”. Він отримує назву “Харківський технологічний університет IT STEP”, і своїм відкриттям ознаменовує появу першого IT-університету на східній частині України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.