Понеділок, 22 Липня, 2024

Вогонь небесний: в Харкові палав Благовіщенський собор

В єпархії поки що пожежу не коментують. Деталі читайте на сайті kharkov-future.com.ua.

Сьогодні зранку на території Благовіщенського кафедрального собору Української Православної Церкви спалахнула велика пожежа, яку встигли локалізувати чотири бригади Державної Служби з Надзвичайних Ситуацій. Про це повідомляє харківська філія телеканалу “UA: Суспільне Мовлення” з посиланням на те, що вогонь охопив лише приміщення біля храму. Територія досі перебуває в диму. 

Поліціянти перекрили під’їзд до храму від Благовіщенського майдану для більш масштабного пересування груп рятувальників. 

За отриманою інформацією, в господарському приміщенні поруч із собором зайнялися парафінові відходи від церковних свічок. О 9:43 прес-служба управління ДСНС повідомило про ліквідацію пожежі площею 60 квадратних кілометрів, зазначивши що перекиданню вогню на стіни собору довелося запобігти, як і кількості жертв, яких немає. Через сильну димову завісу від пожежі рух найближчими автострадами був перекритий на час гасіння пожежі. На даний час рух відновлено, а на території собору проводяться роботи з розборки конструкцій та елементів згорілого приміщення. 

Натомість, префект храму повідомив, що пожежа відбулася через коротке замикання, яке і спричинило спалах парафінових відходів та вибух генератора, який теж стояв у приміщенні. Деталі виникнення пожежі буде розслідувати слідчий комітет. 

В соцмережах іронізували:

“В тих, що в рясах, вирахують гроші за “Бентлі”, “Бог є”, “Религия – яд, береги ребят” – коментували користувачі в соцмережі “Інстаграм”.

Для довідки

Благовіщенський собор – один з найбільших кафедральних соборів у Східній Європі. Саме це місце за повідомленням істориків, відвідував по приїзду в місто останній російський імператор Микола ІІ, і саме тут відбувалася поховальна панахида за колишнім мером міста, Геннадієм Кернесом. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.