Вівторок, 23 Квітня, 2024

Найстаріша харківська пам’ятка

У Харкові є безліч знакових місць. Площі, пам’ятники, старовинні будинки, парки, алейки і це далеко не повний список. Але є у місті місце, настільки старе і настільки відоме, що кожне покоління мешканців Харкова про нього знають. Місце, яке було збудовано через 5 років після заснування міста, а саме у 1659 році. Місце, яке зобов’язаний відвідати кожен турист, що приїхав у місто та ім’я даного місця, площа Конституції! Далі на kharkov-future.

Історія цього місця

Як уже було сказано, площа була побудована в 1659 році і називалася вона Ярмаркова. На цій площі щороку у серпні проводились Успенські ярмарки. Місто росло і розвивалося, тому ярмарки перестали бути прив’язані до цього місця. Тому в XIX столітті її вирішують перейменувати на Миколаївську площу, оскільки на ній була церква Святого Миколая. Крім церкви, тут також будують перший у місті дерев’яний театр. Цей театр мав постійну трупу акторів, тому сюди стікалися не лише жителі Харкова, а й люди з найближчих сіл та селищ. Також тут розташовувався будинок Дворянських зборів, в яких влаштовувалися пересувні художні виставки. Саме в цій будівлі в 1893 році дав концерт Петро Ілліч Чайковський. На жаль, будівля була зруйнована під час війни.

У 1930 році церкву було зруйновано, а площу перейменували на площу М.С.Тевельова. Тевельов був членом більшовицького підпілля, якого вбили німці під час Другої світової війни. А що цікаво після першої світової на площі встановили англійський танк Mk.V, який був захоплений РСЧА у Добровольчої армії у 1919 році під Харковом. До того як поставити танк на площу він стояв у дворі Покровського монастиря, де знаходився Харківський історичний музей. Після закінчення Другої світової війни місцеве керівництво також вирішило встановити на площі новий трофейний німецький танк T-V “Пантера”, захоплений радянськими солдатами в 1943 році в третій битві під містом. За словами очевидців, танк був пофарбований в сіро-жовтий колір (різновид “пустельних” кольорів Африканського корпусу). З 1990-х років тут також вирішують встановити три радянські танки Т-34.

Неподалік площі до речі жила і видатна особистість, яка багатьом відома як Едуард Лимонов. Він проживав у будинку № 19 на той момент за площею Тевелєва зі своєю дружиною. Він відкрив першу на той момент в СРСР книгарню “Поезія”, потім він уже переїхав до Москви, а після цього до Франції та США. Ця людина написала величезну кількість книг, брала участь у війнах Придністров’я та Югославії, а також заснувала у Росії націонал-більшовицьку партію і відсиділа у в’язниці за екстремізм.

Відгуки та як дістатися

На площу Конституції можна легко дістатися з однойменного метро. Звідси і починається захоплююча подорож центром міста. Там стоїть величезна кількість пам’яток, які у статті не згадувалися, такі як Театр опери та балету, пам’ятник, а також парк імені Тараса Григоровича Шевченка, садок І. Кабештова, Дзеркальний струмінь та театр “Березель”, який зараз називається Український Академічний Драматичний театр імені Тараса Шевченка. І на додачу до цього відкривається чудовий краєвид на один із головних символів Харкова, а саме Благовіщенський собор.

Загалом люди, які відвідали площу Конституції, залишаються задоволені. Звичайно, тут немає звичних для багатьох гідів, які ходять і розповідають про кожне місце в подробицях. Але краса, що відкривається перед відвідувачами цієї площі, просто вражає. Для любителів архітектури-це місце просто криниця естетики та приємного часу проведення.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.